Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
i486 - специалист
Тани написа:
Човек се учи от опита (грешките) на другите, или от собствените си грешки. Щом си решил да поемеш по втория път, избора си е твой. Недоумявам обаче, защо въобще попита?
Точно затова питам - за да не изпробвам всички варианти или поне да чуя подробности, които не мога да предвидя. Изразих съмнение в съвета ти поради общото ми впечатление от LED до момента. Предполагам и ти не приемаш като 100% гаранция чужди съвети, ако не познаваш човека. Може да го приемеш и като провокация за да се види някаква допълнителна обосновка :) Отделно, че обичайната практика е да се слагат много лунички, всяка светейки района под себе си. А аз планирам с основния ключ да светват 3 или макс 4 за около 4.5 кв.м.

Иначе по темата - луничките са няколко, не една така, че не е проблем да взема няколко вида и да пробвам реално качествата. Проблемът е, че доколкото разбирам има различни трансформатори за обикновени и LED.
Тани - модератор
Включи в общите си впечатления и луничка с изброените от мен критерии и пак ще поговорим. Може да я захраниш с произволен трансформатор за 12в. или с акумулатор на винтоверт или автомобил. Не е задължително да е изправен тока. Повечето лунички са предвидени за директна замяна на халогенните и дори не трябва да се спазва поляритет. Сравни осветеността на стена или помещение с нея и с някоя халогенна и сподели резултатите. Не гледай осветеността само в точката на светене, а общата.
c5pro - специалист
Имам малко резерви към LED-а - едно че светят само напред.
Дикройките (луничките) светят също само напред,ъгъла на осветеност е от 10 до 38 градъса.Докато при LED-а е от 60 до 120 градуса ( е има изключения,LED за фар е 4градуса).
Защо не погледнеш гъвкавите LED ленти?Лесен и бърз монтаж,лесна подръжка.Гаранцията е около 50 000 часа на работа.Има тобло бяло (дневна светлина-жълтее) и студено бяло (като луминисцент).Осветеноста на 5 метра LED лента (примерно 9,6 вата на метър=48 вата консумирана мощноста) е по добра от 4 дикройки (лунички) по 35 вата=140 консумирана мощност.
Само предложение.
Тани - модератор
i486, ти всъщност прочете ли тази тема?

viewtopic.php?f=48&t=25944

Че май започнахме да я преписваме тук!
i486 - специалист
Ходих в същия магазин, за който стана дума в началото. Имали от тия 120 градусови LED лунички, НО били на 220V. На 12V имат с обикновени насочени диоди. Уж имало и от широкоъгълните, обаче не били много успешни и затова не се предлагали. А в друг магазин видях изложени такива за 220 и 12 волта (поне на вид бяха от въпросните - с едни цветни квадратчета вместо обикновени диоди). Продавачката развива теория, че за баня е най-добре да се ползват халогенни 35W.
Тани - модератор
Ами послушай продавачите! Те са най информирани :wink: Извинявай за включването в темата! Не целеше да те объркам от първоначалното ти решение! Успех!
i486 - специалист
Тани написа:
Ами послушай продавачите! Те са най информирани :wink: Извинявай за включването в темата! Не целеше да те объркам от първоначалното ти решение! Успех!
Препоръчай конкретна марка широкоъгълни луни на 12V и ако знаеш конкретен вносител/магазин за поръчване.
radius - майстор
И аз се присъединявам към питането за широкоъгълни ЛЕД на 12в и ако може осветеното петно да е хомогенно.
i486 - специалист
За рязане на кръгли отвори в питите на тавана предполагам се продават кръгли "триони" за закачане на дрелка? Има ли ги в някоя верига или интернет магазин?

Тема "Лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: