Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам по чифт от двата горепосочени модела. Първите са двулентови, всяка по 60W на 8 ома. Другите са трилентови, по 35W на ома. Искам да попитам, ако някой от вас ги е ползвал, кой от двата модела е по-добър, защото мога да задържа само едните. Едните са по-мощни, но пък двулентови, а другите- по-слаба мощност но трилентови. Благодаря предварително.
sstefanov - майстор
Които повече ти харесват на слух, ако не - които са по-тежки.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Двулентовите определено са по-тежки, а и говорители ми изглеждат по-качествени. Само че, усилвателят ми е 2х50, а колоните са по 60 вата, и свирят по слабо на средна мощност, отколкото 3-лентовите.
sstefanov - майстор
И какво от това? Гониш някой SPL рекорд ли?
Които ти харесват повече като звук (не като сила), тях вземи.
nautilus33 - майстор
OK :) Само да попитам- има начин да се изправи центъра на говорителите, защото са леко смачкани(навътре)? По принцип това влия ли на качеството и силата на звука?
hidrazin - майстор
На силата не, но на качеството - да. Най-лесно се изправят с една подвита игла. Пробождаш с иглата и като я наклониш надигаш хлътналото. Гледай да не направиш шапката на швейцарско сирене. :-D
:partyman:
nautilus33 - майстор
Благодаря за отговора. Изправих ги с тиксо(ставаше дума за мембраните като цяло, но просто не се сетих как се казват в началото, и за това написах "говорителите" :-D ) Обаче от едната мембрана се отлепи малко от горния пласт, който е също хартиен, но е като гланцов. Залепих го обратно с тиксо, и в момента около 1/3 от мембраната е покрита с тиксо. Това дали ще е проблем( за качеството най-вече)?
shadow__01 - майстор
nautilus33 написа:
Това дали ще е проблем( за качеството най-вече)?
Да, влошава се качеството, но дали ще го усетиш или не е друг въпрос.
nautilus33 - майстор
Лошо... Ами ако махна тиксото( общо взето мембрана ще си е непокътната, само ще липсва около 1/3 от горното гланцово покритие)?

Тема "Technics SB-CS5 или Technics SB-CH530A" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: