Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
N2GetherNow - напреднал
Здравейте,
от доста време се каня да превържа всичките връзки с кабелни обувки на мотора, щото ако не ги увия с изолираща лента се откачат поради разните му вихри при 160+ :D А ме изнервя всеки път да развивам лентата, та взех си конектори (нямаше с 2 пина в момента, но все тая единия просто няма да го монтирам):
Прикачен файл:
IMG_20131110_102122.jpg
Не мога да схвана обаче как да сложа пиновете. Логиката подсказва (поне моята), че проводника се промушва през конектора и тогава се запоява, да ама после не мога да го накарам да си легне в гнездото, пробвах и с пин без кабел, да не би да съм удебелил прекалено спойката, ама... :evil: ако го набутам от задната страна при съединяването на конекторите пина изпада. Който е работил такива, ще съм благодарен какъв е фифала, има ли значение кой пин в кой конектор, посока и тн :?

П.П. Приемам предложения и за друг вид конектори (тези ги взех от комет), условието е да мога да се "заключват"
PCL82 - майстор
Технологията е следната: със специални клещи за кримпване с нужната форма първо се пресоват обувките към оголените проводници. Клещите имат съответен профил и механизъм, който гарантира винаги постоянна сила при пресоването. Не можеш да отвориш клещите преди да си пресовал до край обувката. Използването на обикновени клещи не е препоръчително, защото не се осигурява качествна връзка. Може обаче да се ползва запояване при върха на проводника след пресоване с обикновени клещи.

Обувката има две зони за пресоване. Първата по-близо до входа за проводника се пресова върху изолацията и служи за осигуряване срещу опън, а вътрешната част се пресова върху оголения проводник и осъществява електрическата връзка. Ако ще запояваш пресовай първата част най-накрая за да не се стопи изолацията.

След като си готов с монтажа на обувките (перата) просто ги пъхаш от задната страна на конекторите и те ще се защракнат с обратните си зъби и няма да излизат.
N2GetherNow - напреднал
Ясно. Аз и с обикновени клещи се справям, като се има предвид, че не е за професионална употреба, но ако не е прекалено нахално, да ме насочиш от ТЕЗИ, кои са подходящи за целта? Естествено търся най-евтиния оптимален вариянт, щото са за "домашна употреба"
PCL82 - майстор
Аз също нямам такива клещи. Случва ми се да ползвам скъпи служебни. Така без да виждам профила на челюстите ми е трудно ка дажа кои. Взимаш твоите обувки и с тях отиваш в магазина, напр. Конрад и си търсиш подходящ балтон за твоето копче. За около 20-25лв ще намериш нещо китайско за хоби изпълнения, което да върши работа. Прегледай за слаби места и дефекти. Виж как са пружините.

Тема "Пинове на конектори - лаишки въпрос, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: