• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
boretobobo - специалист
Добър ден колеги да споделя един проблем с камера за видео наблюдение които е от 2 дни.
През деня работи без признаци за проблеми но при здрачаване явно при активиране на
потсветката или ир диодите нищо не се вижда.
Смених и адаптора за захранване никакъв резултат дали е от диодите :?:
rolls - специалист
Качваш се пред камерата, закриваш я с шепи, за да закриеш и фоточувствителният елемент и гледаш дали светят диодите. Ако не светят ... проблем или с подсветката или с елемента. Подсветката понякога е вързана на платката чрез двупроводен куплунг. Може и там да мериш напрежение при закрит фотоелемент.
Лично на мен не помня да ми се е случвало да се прецака елемент.
boretobobo - специалист
Проблема е че като светнат диодите и камерата почва да предава в черно без картина
VLADO66 - майстор
Да не ти е слабо захранването :?
boretobobo - специалист
Мисля че не защото работеше нормално близо година като е светло на вън няма проблем.
Само като се включат диодите се получава.
hidrazin - майстор
Подсветката и камерата нямат нищо общо. И камерата и подсветката са свързани заедно само към захранването. Подсветката е напълно самостоятелен модул и неговата електроника няма общо с тази на камерата. По-горе ти казаха да провериш дали светят в тъмното диодите. Обикновено като се включат и се вгледаш в тях се вижда една лека розова светлина. На ринга с диодите има само един датчик за светлина и няколко елемента включващи диодите. От тази бялата буксичка излизат два проводника и отиват директно към захранването.

Изображение

Това че е работила цяла година не означава че трябва да продължава да работи. :-D Може и захранването да "кляка". Премери колко волта е захранването преди и след като включат диодите.
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на ср ное 13, 2013 10:47 am, променено общо 1 път.
boretobobo - специалист
Дали проблема не е в това че на един траф са свързани 3 камери 2 външни и
1 вътрешна. Сега ги видях проследих кабелите и направих това откритие .
hidrazin - майстор
hidrazin написа:
Може и захранването да "кляка". Премери колко волта е захранването преди и след като включат диодите.
Ама ти си знаеш твоето - като магаре на дървен мост. Взимай уреда и бягай да затъмняваш камерите за да видиш какво се случва със захранването. И недей да търсиш тук врачки, които да напишат какви са камерите, каква им е консумацията в нощем режим, какво и колко ампера е захранването... Ей такива дребни и ненужни подробности.
:partyman:
nikolovvd - майстор
IR светодиодите може да се виждат, когато работят, но може и да не се виждат. Обикновено, когато дължината на вълната, на която излъчват е под 800nm се виждат, а над нея 840-920 nm не се вижда.
Това че нямаш картина, когато светодиодите се включат означава, че захранването не може да подаде достатъчно ток. При мен са вързани 4 камери, DVR и телевизор за 12V на едно захранване, но тока който подава захранващият блок е над 4 Ампера.
rolls - специалист
boretobobo написа:
Дали проблема не е в това че на един траф са свързани 3 камери 2 външни и
1 вътрешна. Сега ги видях проследих кабелите и направих това откритие .
Обикновено като се включи подсветката консумацията отива между 500 и 850 mA. Това за камера без отоплители и такива (ама те обикновено са на 24V променливо). Вътрешна камера без подсветка - около 150 до 300 mA.

Вържи се за камерата с портативно телевизорче, захрани камерата с един акумулатор, може и тоя от телевизора, но директно нея, не през трасето на захранването (него го разкачаш). Закрий фотоелемента и гледай телевизора. Работи ли коректно камерата тогава или не и стига захранването или имаш проблем със захранващия кабел ... което си е същото де.

Захранванията на от камера в камера ли са или е кабел-камера?
  • 1
  • 2

Тема "Видео наблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: