Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
OK. Ще опитам с батерии. Иначе вижте какво намерих- доколкото разбирам, работата му е да обърне поляритета. Дали ще свърши работа( само не знам буксата дали е същата)?

http://www.ebay.co.uk/itm/DC-plug-adapt ... 3a8218c617
или този
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-POWER-ADA ... 22fe491230
shadow__01 - майстор
nautilus33 написа:
Дали ще свърши работа( само не знам буксата дали е същата)?
Буксата може да я видиш колко mm трябва да е опитно. Вземаш каквито адаптери имаш без да ги включваш в контакта и която букса стане точно я мериш колко mm е диаметъра й.
Има адаптери които си вървят в комплект с няколко букси.
nautilus33 - майстор
Моят е точно такъв- най-голямата букса пасва добре. Но първо да проверя с батериите :)
petrov_belota - специалист
nautilus33 написа:
Здравейте,
взех от приятел портативно радио марка Roberts. По принцип радиото работи с 4 "D" батерии или на адаптер от 6.5V при 1.5A. За съжаление оригиналният адаптер е изгубен преди време, да се опитах да го захраня с друг адаптер, на който може да се настрой различен волтаж. При 6.5V съпротивлението е 2A. Когато сложа апатера в контакта, светва зелена лампичка, която означава, че адаптера е включен. Когато обаче го свържа към радиото, лампичката изгасва и радиото не иска да тръгне. Свързах адаптера към един робот, който работи на същия волтаж и ампераж и си работи без проблем и зелената лампичка си свети. Та, въпросът ми е дали проблемът е в радиото и ако Да, какъв би могъл да е?
Това е линк към радиото.http://www.amazon.co.uk/Roberts-RD1-Radio/dp/B0000YW7C0
Колега, Токът е функция от напрежението :) Записът на захранването иска да ти каже, че максималният ток (съответно мощност при 6.5 волта и 2 ампера ток е 13 вата) който може да ти осигури захранващият блок е 2 ампера, но без проблеми можеш да го използваш и за системи нуждаещи се от по-малък ток. [A] е дименсия (размерност) на тока, не на съпротивлението. Вероятно си объркал поляритета на захранващите проводници от адаптера :)

>> Редакция: сега видях, че пъпката е неутрала, а жака е някъф "странен" :D ако бях на теб щях директно да се вържа към кабелчетата, които осигуряват буксата :)
В никакъв случай не променяй напрежението на входа !!! Рискуваш да си хвърлиш техниката :)
nautilus33 - майстор
Намерих зарядно с опция за смяна на поляритете, но има малък проблем(ако е проблем изобщо)- зарядното има опция за 3, 4.5, 6, 7 и 8.5V, но не и за 6.5V, както е изписано на радиото. Също така на радиото е написано, че тока трябва да е 1.5А, а зарядното подава само 300мА. Пробвах го и радиото си работи добре на 6V, но искам да попитам има ли възможност да се повреди при честа употреба, при условие, че го ползвам на 6V 300mA, а не както е дадено на 6.5V 1.5A. Благодаря.
hidrazin - майстор
nautilus33 написа:
...Пробвах го и радиото си работи добре на 6V, но искам да попитам има ли възможност да се повреди при честа употреба, при условие, че го ползвам на 6V 300mA, а не както е дадено на 6.5V 1.5A. Благодаря.
Предполагам че няма опасност, но няма да може да свири с максималната си мощност.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Ами не ми трябва да свири чак толкова силно :) Важното е да не се повреди нещо като се ползва на 6V.

Тема "Проблем с адаптера на портативно радио" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: