Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
exvitermini - специалист
Здравейте, намерих един тороидален траф от 220 на 12 волта.
На него пише 70 VA. Това 70 Вата ли са?
Ще може ли да захрани 2 луни на 12 волта по 35 вата мощност?
Пуснал съм мостов кабел 2 по 1.5 квадрата. Ще издържи ли този кабел
70те вата луни? Благодаря ви за разясненията.
shadow__01 - майстор
Виж тук http://www.rapidtables.com/convert/elec ... o-watt.htm
В твоя случай мощността ще е около 60W в ззвисимост от фактора на мощността(около 0.8-0.9 до 1 в идеалния слуай).
Иначе най-спокойно можеш да го ползваш за две лунички по 20-25W. Все пак не трябва да го натоварваш на 100%
Кабела ще издържи, но въпроса по-точно е колко ще е пада на напрежение в него.
petrov_belota - специалист
Най-лесният начин да разбереш, според мен е да се въоражиш с един шублер и да замериш диаметъра на изводите на вторичната намотка на трафа :) Там после съществуват едни изисквания съгласно които можеш да прецениш какъв ток може да мине през какво сечение и ще ти стане ясно :) "квадрата" можеш да го определиш като използваш формулата за лице на кръг (pi*d^2)/4
Варианти други - има много, но за тях ще ти трябва ии голям набор от прибори, които да използваш :/
dobcho_vn - специалист
Това са ти 70 волт-ампера [VA], което ти е пълната мощност S.За да получиш активната мощност P, умножаваш S по фактора на мощността, cos фи, и воала.В твоя случай, около 63 вата [W].
Тоест тр-ра ще го натовариш с над 100 % от възможностите му, което не е препоръчително изобщо.
lecki - специалист
Абе за лунички си е точно 70 Вата, но не го натоварваи
повече от 80-90%.
exvitermini - специалист
Добре, понеже тавана на банята е с 4 пана растерен, то аз съм взел 2 луни. Ще ги сложа по диагонал. 2 по 20 вата халогени ще е достатъчно ли светло за това помещение (тоалетна с душ с размери 1.30м на 1.30м.) ? ... или да взема светодиодни крушки на 12 волта , примерно 2 по 4 вата ?
lecki - специалист
За тоалетна мисля е достатъчно, ако са светодиодни
гледай да светят поне с ъгъл 60*, температурата (студена-топла) по твой вкус.

Тема "Каква е мощността на този тороидален траф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: