• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
icemans - специалист
thinkpad написа:
Кажи колко пари си я взел да ти кажем дали е читава.
И сега на така зададения въпрос си мисля, че всичко под Schnider Electric си е боза според вас. В последствие разбрах, че клемата която взех е на Елмарк - 4.20лв - 8 позиции. Изглеждаше ми доста стабилна като болтове в сравнение една друга която ми предложиха на метър за 19лв.
thinkpad - майстор
Кики написа:
Айде сега това не е табло, това си е ТАП 16 двуредово доколкото успявам да видя от снимката за открит монтаж или Елмарк или турско но ако нулевата шина е оригиналната е по скоро Елмарк.
Верно ли е табло? На мен ми прилича на ПКОМ кутия на пръв поглед. :-D
icemans написа:
И сега на така зададения въпрос си мисля, че всичко под Schnider Electric си е боза според вас.
Мислиш ли, че ползвам само Шнайдер? Просто има фалшиви клемички, на които им превъртат винтовете. За това на такива винтови клеми гледам леко с подозрение, има много фалшиви. Със сигурност болт с шайби е по-добре от подобни клеми(т.е от фалшиви клеми)
icemans - специалист
Ами вече ги взех - ще ги пробвам. Ако усетя, че нещо не стягат добре ще я сменя, разбира се!
drastar - специалист
Живота е по важен от парите.
Намери си нещо такова
http://products.geindustrial.com/Indust ... =MCB692504
Фазата и нулата са стегнати както требе :-D
И, ако почнат сега, че може и по друк начин, но от кадърен ел техник, не ги слушай :lol:
То , от такива(къдърни ел техници дето гледат само да спестяват от материали) си на това дередже :-D
John - специалист
Защо ми се струва че в една наредба,често цитирана от колеги ,пише че нулата не трябва да се прекъсва.Системата при нас е със заземен звезден център.А,не с изолиран като в Белгия.Поздрави.
PCL82 - майстор
Зависи какво имаш предвид под "нула". Комбиниран защитен и работен проводник PEN както и само защитен проводник PE не бива да се прекъсват, но работен проводник N може да се прекъсва, когато и съответните фазови проводници се прекъсват.

Акто погледнеш документацията на ЧЕЗ там нарочно подържат лека мъгла от понятия. Хем мрежата е TN-C, хем оставаш с впечатлението, че техният проводник е повече N, отколкото PEN, нещо като "NPE" и го маркират със син цвят в документацията на таблата си, въпреки, че по Наредба 3 трябва да е жълто-зелен или син със жълто-зелени краища при стари уредби.

Допускам, че те не искат да поемат отговорност за защитната функция, а остават това на клиента да направи с повторното зазаемяване.
gogo7777 - майстор
Ако толкова те е страх от разхлабване, хакаш и една зегерка.
[-X .....Материала отслабва, както писах. Може да затягаш колкото си искаш...без файда.......Бакъра има свойството да се закалява след механична интервенция (изтегляне, коване, усукване) така, че от втория път става връзката :-D Колкото повече кабела стягаш, толкова по-голямо "отслабване" имаш.
PCL82 - майстор
Аз не бих стегнал много кабели само със шайби между тях. Един да се изплъзне или деформира и всички останали ще нагорят. Затова е по добре да има и междинни гайки, но дължината нараства, но могат да речем на всеки 4 уши да се слага по една междинна гайка.
drastar - специалист
PLC82 е обяснил. След главния предпазител или дтз нулата е работна, дали ще свържеш нулата с клеморед или както там се казва, или с гребен под предпазителите е едно и също нулата е прекъсната, но в предпазителите я затягаш доста по добре и ако се разхлаби ще е в определен кръг. Ако се разхлаби главният проводник ще е като с гайката.
stefan_mil4ev - специалист
Като гледам това табло се сещам какво видях вчера в един хотел :) Една луна не свети, вадим я и... двата извода мушнати в пластмасови дюбели за бетон и съответно и захранването там без усукване, просто надянати вътре :axe:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Нагорял нулев проводник в ел.табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: