• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
boqn_zara - специалист
Супер е станало.
PCL82 - майстор
Браво, добре си се справил! Но ми се струва, че има проблем. Сякаш цялата група АП-та на първия ред, които са с общ гребен към главния не минават през ДТЗ, а там със сигурност има кръгове за контакти или бойлер. Та не съм сигурен доколко двете ДТЗ са свързани към нужните кръгове. Хубаво е да проиграеш коя ДТЗ кои кръгове спира и да си надпишеш АП-тата.

Накрая остава един естетически проблем. Който е затягал клемите е допуснал синдрома "полегнала е Тодора" и всички АП-а и ДТЗ-та са разкривени. Това лесно се оправя. Всички клеми се разхлабват, наместват се модулите и докато се затягат клемите модулите се придържат стиснати един към друг.

АП-Автоматичен прекъсвач
ДТЗ-Дефектнотокова защита
thinkpad - майстор
Добре се е получило, в сравнение с началото.
icemans - специалист
PCL82, На горния ред към ДТЗ е включен само АП, който е за бойлера и се намира в дясно от нея. На долния ред са всички. Горните са предимно за осветлението. А иначе за легналата Тодора :) може да пробвам да ги поизправя както предлагаш, но като се затвори капака горе долу се понагласят :)
c5pro - специалист
icemans написа:
Както писах, взел съм нулеви шини изолирани и сега през уикенда ще гледам да намеря време да сложа на нулата и евентуално на земния.
намери време и прегледай начина на подвързване на двете ДТЗ-та,има нещо гнило там.
не се вижда много добре на снимките,за да се определи точно къде е грешката.
ако не можеш да се справиш сам извикай правоспособен ел.техник,или направи по добри снимки.
на пръв поглед виждам,че входа на ДТЗ-то е отдолу.това не е правилно.дано да бъркам.
PCL82 - майстор
icemans обясни, че горният ред е без ДТЗ, виждат се два кръга осветление, вероятно готварска печка и още нещо стационарно. Горната ДТЗ заедно с най-десния предпазител е за бойлера и той е свързан директно към нея. Долния ред са към долната ДТЗ, като излизат три кръга, нулите на които са свързани заедно от горе на ДТЗ. Това ще да са контакти.

Нулевата шина е директно от захранването преди ДТЗ и разклонява нулите на кръговете без ДТЗ и има разклонения за двете ДТЗ. На земната шина е ясно-всички защитни проводници.
c5pro - специалист
PCL82 написа:
нулите на които са свързани заедно от горе на ДТЗ.

това е неправилно подвързване на ДТЗ.води до неправилната работа на същата.преведено на български,няма да сработи в нужния момент.изхождайки от предходните заключение се породи и следващия въпрос.за къФ чеп му е ДТЗ на icemans в ТАП,след като не го предпазва?да се каже,че я има за акт 16.акта е разписан и е гърмяна,вече собственика да се оправя.
PCL82 - майстор
Би ли се обосновал? Да на някои ДТЗ е обозначено от коя стана е фаза и от коя нула и от коя страна е входа, но в общия случай са симетрични и няма значение.
c5pro - специалист
специално за ДТЗ елмарк (показана на снимката),обозначението отгоре е 1 и N - отдолу 2 и N.което означава,че входа на фаза и нула е отгоре.изхода на фаза и нула е отдолу.ако за
въртиш входа и изхода ДТЗ пак ще работи,но тока на изключване няма да бъде 30 мА (доказа го лабораторията при мерене за акт 16).тока ще бъде по голям в зависимост от утечката и атмосверни условия(влага).ДТЗ-то не изклчюва на време и пораженията са неописуеми.пак ще работи,но не работи правилно.надявам се успях да го обяссня.
PCL82 - майстор
Можеш ли да обясниш физичните причини за това явление?
Все пак това е диференциален трансформатор и едно реле с постоянен магнит. Несиметрия може да има в контактната система.
Аз съм монтирал ДТЗ на Мьолер у нас и на нея бяха означени фазата и нулата, но беше оказано, че входа и изхода могат да се обръщат. Иначе съм я свързал с вход отгоре изход отдолу.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Нагорял нулев проводник в ел.табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: