• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
radius - майстор
И да уточним, че всички предложения водят до загуба на мощност, понеже автора не иска да губи.
ESPACE - майстор
На Кики варианта с пирона е най-готин и със сигурност ще върши работа. Другия вариант е да го отвориш тоя танк и да му сложиш вътре 1 кг оловни тежести. Поне ще тръгва като танк, а не както в клипа като състезателна кола. И ще си запази мощността. Даже 2кг по-добре звучат. :)
Кики - специалист
Ще се скапят амортесорите :lol: сещам се и за друг начин ама играчката ще е по-голяма че дори и невъзможна: да се промени преводно отношение на редукторите, ще имаш повече мощност и ще товариш повече снаряди.
gottogetit - специалист
radius написа:
И да уточним, че всички предложения водят до загуба на мощност, понеже автора не иска да губи.
значи оригиналните батерии им пише 9.6v 1000mAh но реално нямаха и 200mAh и самата батерия падаше бързо и се зареждаше бавно с обикновен адаптер.
смених акумулаторните батерии с две литиеви клетки по 3.6v по 1.5Ah от една развалена батерия мъкита. сега скоростта намаля с поне една трета от преди. мощността си е има.щом като опре в нещо и върти веригите на место и то на килим, при които има хубаво триене. да не говорим как се движи по паркет. самия танк с батериите тежи към 1 кг и нещо. мисля че частично постигнах ефекта които исках. благодаря на всички които писаха.
щеше да е добре ако има две скорости :) бавни и бързи. има подобни играчки е ebay.co.uk но са на цена 150-200 паунда :) доста соленко за детцка играчка. макар че доста се заиграх и аз. като бяхме деца преди 20 години, нямаше такива играчки :)
Кики - специалист
И сега с какво ще ги зареждаш тези литиеви батерии? само не ги оставяй на племенника да ги зарежда че са опасни.
gottogetit - специалист
имам зарядно ИМАХ Б6 като се изхабят ще му ги зареждам аз. нп. даже му направих два пакета по две да може да ги сменя :)
  • 1
  • 2

Тема "как да намалим оборотите на малко електромоторче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: