Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Само като информация а не че е много подходящо за случая. Има и такива кабелни съединители ако на някой му се наложи.
Прикачен файл:
ramka_1151.jpg
ramka_1151.jpg (20.39 KиБ) Видяна 1668 пъти
Аз пък за да мина тънко за временно свързване на кабели, когато ще са на открито и ще ги вали дъжд използвам опаковки от РПГ-7. :-D На дъната на двете половини от опаковката съм пробил дупки и съм сложил щуцери. Много удобна и надеждна работа.
Прикачен файл:
RPG Complete.JPG
RPG Complete.JPG (23.83 KиБ) Видяна 1668 пъти
:partyman:
fikata - майстор
А после РПГ-то какво го правиш :?
PCL82 - майстор
Това за опаковката е идея. Може да се ползва кутийка от мултивитамини по възможност със залепен етикет, а не напечатани надписи. Капачката, която е пълна със силикагел се пробива чисто със замба и през нея се прекарват мостоваците и се залива със епоксидна смола или силикон. На дъното на кутийката се слага един щуцер и през наго се пуска швпс, СВТ или NYM-J. Кутийката се скрива зад бойлера и може да се закрепи по желание със скоба за полипропиленови тръби към стената.

Връзките се правят със усукване, запояване и термосвиваем шлаух или клеми.
Andri01 - майстор
Запояване на жилата ,но с разминаване 5мм.,термошлаух,2 слоя самовулканизираща лента и пак термошлаух,но с лепило! Изпробван метод при 25Атм. във вода,при 120V= и около 20Ампера. При твоя случай и тока е по-малък ,а и водата е само "пръски".
hidrazin - майстор
fikata написа:
А после РПГ-то какво го правиш :?
Ееее... Не е добре да съхраняваш двигателя на РПГ-то без опаковката. Ще се овлажни. Първо ползваш РПГ-то и после опаковката я използваш за ел. връзки. :-D
:partyman:
i486 - специалист
hidrazin написа:
Само като информация а не че е много подходящо за случая. Има и такива кабелни съединители ако на някой му се наложи.
Прикачен файл:
[img]http://www.napravisam.bg/forum/download/file.php?id=77520[/img]
Това изглежда доста добро "нещо". Някакво ниво IPxx дали има? Лошото е, че: 1) нямам го в момента; 2) да беше бяло :)
hidrazin - майстор
Има го само в черно и червено. И си е пара.
http://www.tme.eu/bg/details/px0777/klemoredi/bulgin/#
На предната страница бях дал идея като тази с опаковката от мултивитамини само че с тръба.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 87#p554687
Идеята въобще не е лоша. Лятото така направих десетина муфи за кабел в земята, който ще захранва осветление монтирано в бетона на алея за кола. Вместо тръба за напояване може да се използва каквото ти хареса и дойде на ум - парче гофрирана тръба за инсталация, маркуч, дебел маркер като му извадиш пълнежа, пластмасова опаковка от лекарства, дъвки, бонбони Тик-так или още по-добре такива:
Изображение
Въобще много неща, стига да имаш въображение. От едната страна като прекараш кабела уплътняваш с хартиено тиксо или пластелин. Отгоре наливаш смолата. Вместо тиксо или пластелин може предварително да уплътниш със силикон и като втвърди тогава наливаш смолата. Като втвърди пък смолата може да свалиш силикона(тиксото, пластелина) и готово. Даже може да разрежеш опаковката и ще ти остане прозрачна снадката ако не ти помътнее смолата.
Успех!
:partyman:
c5pro - специалист
dobcho_vn написа:
А какво ще кажете за бишоп вместо шлаух?
+1

само изолир и отгоре бишоп,без другите простотии (шлаух,кутии и щуцери в банята)
KingoftheROAD - специалист
thinkpad написа:
hidrazin написа:
...Подозирам, че автора тая кабелна връзка няма да я кербова...
Виждал съм гилзички за кербоване, който са маааалко по-големи от диаметъра на проводника. Хубавите имат и ограничител в средата. Отгоре с термосвиваем шлаух, или други варианти за изолация няма да е проблем никакъв. Предполага, че и за 2,5мм2 може да е намери.

Тема "Влагозащитена връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: