• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1wvm - специалист
hidrazin написа:
Тани написа:
... Ако не се лъжа тока на тези грецове беше до 50А ! 3-4 А просто го галят :wink:
Хах... Ето разрез на 50А изправител KBPC5010. Ясно се вижда че няма топлинен контакт на кристала с подложката - има към 1,5-2мм смола. Още към 15А го пиши бегал. Колкото и да го охлаждаш. :-D
Прикачен файл:
5010.jpg
Ама това е половин фалшификат. Попадали са ми от тези черните с пластмасов корпус. Вътре са просто четири диода от типа 1N4007 запоени за клемите и залети със смола. Пък май ги даваха за 5 или 10А. :? За съжаление нямам снимка. Затова пък ще компенсирам с такава на реле 12V 30A. :-D

Изображение

:partyman:
Добър разрез,но кристала най-вероятно е по средата.
hidrazin - майстор
lz1wvm написа:
Добър разрез,но кристала най-вероятно е по средата.
По средата на кое?
:partyman:
lz1wvm - специалист
На диагоналите на греца,където се предполага да са диодите. :partyman:
hidrazin - майстор
:? По диагоналите на греца, точно по средата им има ... дупка за болта. Кристалите са четири, и са по четирите страни на греца. На снимката се вижда само единия - между "+" и единия извод за променливо. Самия кристал е между двете дебели месингови пластини по средата. Идеята е месинговте пластини да охлаждат кварца като отвеждат топлината към корпуса. Той от своя страна да я предава на радиатора. За целта трябва да има добър температурен контакт на тези пластини в долната част на снимката с металния корпус, като същевременно са изолирани електрически от корпуса. С тази смола 1,5-2мм между пластините и корпуса имаме електрическа изолация, но не и добър температурен контакт!
:partyman:
Гледам още спохождаш СТС и някакви зарядни и литиеви батерии търсиш? :-D
Последна промяна от hidrazin на чет ное 28, 2013 9:43 pm, променено общо 1 път.
Найденов - специалист
lz1wvm написа:
На диагоналите на греца,където се предполага да са диодите. :partyman:
Ми чи то тва си е разрез през единия диагонал на греца, където е единия кристал на единия диод :roll:.
П. С. Вече няма да се лъжа да купувам компактни "мощни" грецове, а при необходимост ще си пляскам единични диоди на радиатори.
:partyman:
А, Хидразин ме е изпреварил...
hidrazin - майстор
Е, не всички са ментета. Предполагам има и истински, само дето не мога на първо четене да препоръчам от къде. :? Аз поне като ми попадне някоя хапаратура за брак, гледам да си опоскам каквото мога. В повечето случаи там са истински нещата. Примерно един 17" монитор SONY или EIZO - от тия дето тежат към 22-27 кила пуска 15-надесетина мощни полевака от сорта IRF... , няколко мощни биполярни, тризводни стабилизатори, хубав грец, високоволтови електролити и неелектролити... Абе богата работа и най-важното - всичко истинско.
:partyman:
pansim - майстор
Има истински, във ФАРНЕЛ.
Но цените няма да Ви харесат :)
http://bg.farnell.com/fairchild-semicon ... dp/1700173

Виждал съм подобни по заваръчни инвертори, за разлика от евтините боклуци от ЕЛИМЕКС - държат много на натоварване.
hidrazin - майстор
Ха. Само там ли? Сигурен съм, че един господин може да ти предложи на лични мнооого качествени на добра цена. :lol: Не говоря за този форум.
:partyman:
pansim - майстор
Може, ама аз не искам... :lol: :lol: :lol:
:partyman:

А сега сериозно - ето това е добро!
Който има нужда - да купува смело, тествано е!
http://bg.farnell.com/vishay/pb5008-e3- ... dp/1815640
MamaMy - майстор
Добре, че не е модератор и тук. Заедно със слона нещо не ги долюбвам особено. :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "токоизправител?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: