• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам усилвател technics su-x301 2x50w на 8 ома, и тонколони Sony SS E70 Nominal 65W, Music 100W. Проблемът е, че като ги свържа към усилвателя, до като не усиля до -20Дб, звука е доста слаб. Силата на звука е от -70Дб до 0 като 0-та е най-силно. Чудя се дали усилвателят просто се предава вече или кабелите ми са тънки/ не много качествени. На тях не пише какво е сечението, но не са много дебели.
hidrazin - майстор
Не е от кабели. Преди как работеше?
ZEDYCUS - майстор
Сигналът към усилвателя от какво устройство идва- СD или тунер. При мен с бг усилвател на Викиват, го прави същото като пусна звук от тунера и дека, от CD то звука е най силен.
nautilus33 - майстор
Имам го от скоро и не мога да кажа дали е било същото. Опитах от МП3 плеър, от компютъра, но е почти еднакво. Нямам CD плеър, за да тествам с него...
lecki - специалист
Усилвателят да не е за 4ома, ако започва да криви звука усилен докраи
значи това са му възможностите,
ако не криви звука значи му е слаб сигнала на входа.
nautilus33 - майстор
Ами не, за 8 ома си е. Ето тук http://www.hifiengine.com/library/techn ... x301.shtml може да се видят спецификациите за модела. Само ме е страх да не повредя колоните...
diss - специалист
Кабелите ги отпиши. Не е там проблема. Захранвал съм 300W тонколони с 1.5кв многожилен без проблем. Пробвай колоните на друг усилвател ако можеш. Потенциометъра гледал ли си?
nautilus33 - майстор
diss написа:
... Потенциометъра гледал ли си?
Как да го проверя?
Иначе друг усилвател нямам, а и в момента няма от къде да намеря, но опитах с други колони и пак същия проблем. Та, за това си помислих, че са или кабелите или усилвателят...
kozl - майстор
nautilus33 написа:
Имам го от скоро и не мога да кажа дали е било същото. Опитах от МП3 плеър, от компютъра, но е почти еднакво. Нямам CD плеър, за да тествам с него...
Не знам какъв ти е МП3-плеъра, но вероятно и той и компютъра няма изход за усилвател, а се ползва изхода за слушалки. Намери източник на стандартен сигнал дек, тунер, CD дек. А колоните с какъв импеданс и чувствителност са?
nautilus33 - майстор
Да, и на двата ползвам изхода за слушалки. Иначе колоните са както следва:

Technics SB-CS5
Impendance: 8Ω
Input:120w, Music: 60w, DIN

Sony EE S70( на тези не съм сигурен какво е "nominal" и "music")
Impendance: 8Ω
Power handling Capacity:
Nominal: 65W DIN
Music: 100W DIN
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с мощността на аудио усилвател или окабеляването" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: