Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
aiako - специалист
Здравейте имам 300 лв и се опитвам да си избера печка за готвене.
Понеже виждам че бюджета не е достатъчен за уредите по магазините ,проверих малко в продавалник и след отсяване останаха тези два избора.
БЕКО - нова т.е. има гаранция, от заложна 290 лв . Проблема, на жена ми обаче са чугунените котлони
Изображение
Аристон Хотпоинт - 300лв. от човек. Ползвана от 3 до 5 г. С едит*керамични котлони и по интересен външен вид. :-D
ИзображениеИзображение

Въпроса е кое да избера.
Последна промяна от aiako на ср ное 27, 2013 11:50 pm, променено общо 2 пъти.
nikolovvd - майстор
Ако са индукционни котлоните ще трябва да се съобразяваш какви тенджери и тигани слагаш.
Ако имаш възможност се огледай за ІІ-ра употреба AEG, Elektrolux, така да се каже "Нов внос". Въпреки че не са нови, обикновено надживяват новите. За предпочитане са керамичните котлони. Мощни са, бързо загряват, имаш възможност да избираш от 6 до 9 степени на мощност и т.н. У нас вече 7-8 години работи една фурна с керамичен плот Аристон. Винтовете на вентилатора изпаднаха, започна да подрънква, но още си работи. Това не пречи на жена ми да се оглежда за по-нова. Сега вече иска с по-малка фурна.
chano3891 - специалист
Първата.
Втората има електроника и като премигне тока мже да изклучи и да не усетиш.
Пък и с електроника повече ядове.
Въпреки,че АРИСТОН са хубава марка.
nikolovvd - майстор
Няма електроника, а само таймер на фурната за изключване след определено време. Всичко се включва от врътките. :yawinkle:
Ако спре тока таймера ще се нулира и няма да продължи, за разлика от другата печка, където ще си продължи да нагрява, но вече не се знае какво ще готви. :lol:
MIRO_073 - майстор
Абе индукционните котлони не са лошо нещо. Ние готвим на такъв, ама автономен. Спестяват ток. Ама за цяла печка с такива котлони...Поне да бяха два керамични и два индукционни. А БЕКО пробиват на евро пазара и нещата им не са лоши сегашните.
hidrazin - майстор
Съгласен за комбинирана печка. И аз имам някъде единичен самостоятелен индукционен. Гръмна му IGBT-то. Имам ново ама ме мързи да го сменя и съм го зафучил някъде. Ама за 20 лева - толкова.
:partyman:
aiako - специалист
Тотално съм в двоумение. Днес ходих да гледам и двете .
Тази се в кашона първата, нямаше защо да пробвам - нова си е.
Другата я пробвах - тя като я гледам ако е сготвила 5 манджи добре ще е ... 12 степени на котлоните, индикатори като са загрели котлоните, загряват бързо. Нищо не тропа по вентилаторите.

Притеснява ме основно това че, над печката ще има шкаф от който може да падне някоя и друга чаша на керамиката. И мисълта че може да остана без печка за нула време. :axe: Та как са с здравината тези керамични плотове ?
c5pro - специалист
заложи на АРИСТОН-а.вече 13 години ползвам фурна и съклокерамичен плот на тази фирма и съм много доволен.жената често изтърва по нещо на плота,за сега е здрав.но няма нищо вечно,все някога ще даде фира.
стъклокерамика по принцип издържа на удар,зависи какъв е удара.
hidrazin - майстор
Ти хубаво ползваш толкова години ама плота индукционен ли е??? Защото питащия ще се вкара в един филм... После ще трябва да даде още парички за нови тенджери и тигани. Ще трябва да ходи по магазините с магнит в ръка. :-D Те защо мислиш я продават и не е готвила много?
:partyman:

Тема "Избор на печка/фурна - котлони." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: