Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
1115 - специалист
Ако и на батерия се усеща, то тогава вероятно в един от двата края на лампата е пробила изолацията.
За да си сигурен просто махни куплунга на лампата - намира се под рамката на горните капаците (екрана).
ако и тогава бие ток - обади се на врачка.
Ако е лампа се разглабя леко и с пистолет за топъл силикон примерно се оправя.
4i4kotrevi4ko - специалист
Между другото бях сигурен, че ще кажеш за лампата, ама е с LED подсветка. И не се усеща на батерия, а на включено зарядно, без значение дали съм сложил или не батерията.
thinkpad - майстор
Офф - и при мен се усеща, но лаптопчето е едно ThinkPad-че и има метал в корпуса, не е само пластмаси. Зарядното ми обаче е с трижилен кабел, а като го купих лаптопа беше свързан с двупинов щепсел тип Europlug. Не ми се свързва с Шуко, че ползвам една матричка на LPT, която е с двужилен в момента. Ако заземя/зануля само едното потенциала ще се изравни по LPT кабела и ще ми изгори порта на лаптопа, а много вероятно и самият лаптоп...
4i4kotrevi4ko - специалист
4i4kotrevi4ko написа:
Между другото бях сигурен, че ще кажеш за лампата
Да уточня, че не се заяждам, за да няма недоразумения. Това е и моята идея в момента - малко преди да почне да ме бие, установих, че управлението на яркостта не функционира. Тоест на максимална яркост е, а през windows настройките или Fn + F2/F3 не става. Кофтито е, че няма как да бръкна под дъното, докато е включено зарядното, а там се намира конектора за данните/управлението. Дали само ако разкача молекса на захранващият кабел на екрана, ще изчезне офазяването?
Chefo77 - майстор
Ако лаптопа е модел от миналата година, не е ли в гаранция и ако да - какво пипаш по него, а не го занесеш в сервиза?
4i4kotrevi4ko - специалист
Защото ми казаха, че е от дъното и е за смяна, а причината за повредата не се покривала гаранционно :roll:
todortv - майстор
Може да си споменал по-горе, но да питам: Бие ли те, ако обърнеш щепсела?
Chefo77 - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
Защото ми казаха, че е от дъното и е за смяна, а причината за повредата не се покривала гаранционно :roll:
Интересно ми е как ще бъде оформено това документално така, че да издържи пред КЗП... Какво ще напишат - по-високо напрежение в мрежата? Некачествено зарядно??
1115 - специалист
Явно аз нещо чета между редовете и ми се е привидял инвертор.
Ама и ти четеш между тях :).
Значи сега поразгледах темата - писал си че ако е на батерия го няма проблема.

Ако е така - тъпо конструирано зарядно. От китайските ментета които се продават сега винаги го има този ефект.
Явно твойто оригинално е пак недомислено.
Няма как иначе от дъното да те "бие" ток.
Там най-високото напрежение е = на изходящото на адаптора - 19В прав ток.

Тема "Въпросче за офазен? корпус на лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: