• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefan_mil4ev - специалист
Продават се готови във форма на писалка, за около 8лв. Работят с 2 батерии. Аз лично с такъв работя и до сега не ме е излъгал. Хваща разни сигнали от монитори, мишки и т.н. Но на обекта когато ровиш кабелак, няма какво да го смущава и си върши коректно работата. И колегите ми са против уредчето, ама честичко го взимат за да намерят фазата без да развързват връзки.
MrMurdjo - майстор
Юначе, това на схемата ми се струва да е за директно пипане на гола жица. И не видях от къде се захранва ТТЛ интегралката.
Junak - майстор
Тц, безконтактно работи. И какво те притеснява 74HC14 - 7 и 14 крачета. И работи от 2 волта.
fox_vt - майстор
Батерията е до светодиода :wink:
roflmal - напреднал
Така оказа се че нямам транзисторчета bc547 и пробвах с 2n2222 но не се получи ,като взема "пенсия" след няколко дена ще взема и 74HC14 ис и транзисторчета , а се чудех немога ли да взема вместо R1-R12 22Mo направо 264 Мо ? Ако искате ще ви държа в течение какво е станало може и някои клип да кача
sstefanov - майстор
С 3 волта по-трудно ще отпушиш трите прехода база-емитер. Сметката за 3 пъти по-малки резистори въобще не е точна. Не сте предвидили почти постоянните падове на напрежение върху полупроводниковите преходи.
valentino76bs - майстор
Аз използвам това ,обаче трябва практика за да се научиш да работиш с него.Понякога е незаменим ,и е замествал ''мегера" при проверка на мотори.
Прикачен файл:
testerglobe.jpg
testerglobe.jpg (9.96 KиБ) Видяна 2004 пъти
A този е пълен боклук,имам го ако някой го иска може да му го подаря. :)
Прикачен файл:
ms8900.jpg
ms8900.jpg (1.5 KиБ) Видяна 2003 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Безконтактен фазоуказател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: