• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
roflmal - напреднал
Здравейте колеги . Бих искал да направя тази схемичка , но с напрежение 3 волта . Ако може някои да ми каже какви резистори ми трябват или как да ги изчисля , много ще съм му благодарен. :partyman:
Изображение
thinkpad - майстор
Как мислиш работят безконтактните фазоуказатели? Аз лично на такъв вяра не бих имал голяма.
shadow__01 - майстор
Дори и да го направиш това много ще те лъже. Възможно е дори да ти свето и до TV антената или индукцията на устройство с трансформатор.
Иначе на въпроса ти:
220R става на 75 ома
100K става на 33333 ома (около 33.3K)
1M става на 333333 ома (около 333.3K)
Сметнато е по закона на Ом и може да има допусната грешка от невнимание.
roflmal - напреднал
thinkpad написа:
Как мислиш работят безконтактните фазоуказатели? Аз лично на такъв вяра не бих имал голяма.
ами според тази схема е нещо като усилвателче . За надежноста незнам може би ще се активира и от статично електричество
но аз няма да го ползвам като надеждно средство , просто да проследя повреден проводник или къде точно минава в стената .
А не искам да е на 9 волта понеже батерииките доста поскъпнаха и ползвам само презареждащи се
roflmal - напреднал
shadow__01 написа:
Дори и да го направиш това много ще те лъже. Възможно е дори да ти свето и до TV антената или индукцията на устройство с трансформатор.
Иначе на въпроса ти:
220R става на 75 ома
100K става на 33333 ома (около 33.3K)
1M става на 333333 ома (около 333.3K)
Сметнато е по закона на Ом и може да има допусната грешка от невнимание.
Мерси много за бързият отговор :) . И както казах не очаквам да е надеждно просто искам да го реализирам като схемичка интересно ми е как ще работи и ако работи тогава ще проследявам проводници в стената , а иначе си използвам нормалния фазомер...
shadow__01 - майстор
roflmal написа:
А не искам да е на 9 волта понеже батерииките доста поскъпнаха и ползвам само презареждащи се
Как събираш точно 3V от презареждащи се батерии? 2*1.2V става 2.4V а 3*1.2 e 3.6V Това променя и стойностите на резисторите.
roflmal - напреднал
shadow__01 написа:
roflmal написа:
А не искам да е на 9 волта понеже батерииките доста поскъпнаха и ползвам само презареждащи се
Как събираш точно 3V от презареждащи се батерии? 2*1.2V става 2.4V а 3*1.2 e 3.6V Това променя и стойностите на резисторите.
Ами те не са точно 1.2 като ги заредя са 1.3-1.4 и то там 2.8-3 волта не мисля че ще има голяма разлика
shadow__01 - майстор
roflmal написа:
Ами те не са точно 1.2 като ги заредя са 1.3-1.4 и то там 2.8-3 волта не мисля че ще има голяма разлика
1.2 е номиналното им напрежение. Когато изстинат или поработят малко си стоят на 1.2V докато не се разредят значително. В случая имаш разлика от половин волт и е възможно да не успее да отпуши някой транзистор през изчисления за друго напрежение резистор.
Щом си решил да опиташ успех.
roflmal - напреднал
shadow__01 написа:
roflmal написа:
Ами те не са точно 1.2 като ги заредя са 1.3-1.4 и то там 2.8-3 волта не мисля че ще има голяма разлика
1.2 е номиналното им напрежение. Когато изстинат или поработят малко си стоят на 1.2V докато не се разредят значително. В случая имаш разлика от половин волт и е възможно да не успее да отпуши някой транзистор през изчисления за друго напрежение резистор.
Щом си решил да опиташ успех.
Ех аз ще опитам все пак, ако не стане ще намаля малко резисторите там 30-40 Кома
Junak - майстор
:) Опитай това

Прикачен файл

1.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Безконтактен фазоуказател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: