Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Това ми е първия с автоматично превключване на обхвата (закупен е тази година). Автоматично но за напрежение и съпротивление. За тока има позиция на въртока микро - мили - и цели ампери. Та.........
Майка ми се оплака, че и изключва АП на един от кръговете, че по някой път и централния в електромерното табло. Обичайно ползвам някой от другите, който беше с обхват до 20А, но сега грабнах този мултицет и отидох у мама. Първо проверих за включени консуматори в контактите - няма. Предпазителя беше изключил. Проверих с пробна лампа на двете клеми на предпазителя - лампата не реагира. И тогава реших да премеря утечка с мултицета.
Нагласих врътката на "А" и на АС, преместих сондите на "А" и "СОМ" и на изключилия предпазител поставих сондите на клемите да проверя за "утечка". Показа 0,04 А. Превключих на "mA" и пак показа 0.04 mA. Без сонди показва 0.01/2 (единицата периодично става двойка).
После пробвах напрежение - винаги най дясната цифра не е нула и дори при ръчно избиране на обхвата. При съединени сонди;
на 1/1000, последната цифра е 5,
на 1/100 - 1,
на 1/10 - пак 1,
на 1/1 пак е едно.
Това фабричен дефект ли е? И ако да ако е в гаранция дали мога да го върна?

Тема "Въпрос за мултицет MY68" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: