• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Draganov - специалист
Свързвай смело и слушай.Усилвай дотолкова,че звука да не става изкривен и дрезгав-тогава може да повредиш колонките.Усилвателя на ДВД-то е със 75 вата изх.мощност на канал,ако не го форсираш,колонките ще издържат.Ако му пускаш як хеви метъл,помисли за по-големи и мощни колони за в бъдеще. :supz: :supz: :supz:
hidrazin - майстор
Draganov написа:
...Усилвателя на ДВД-то е със 75 вата изх.мощност на канал,...
Точно така - 75W на канал ама от тая, смешната мощност. Реално е не повече от 10-15W на канал. Може и толкова да няма.
Прикачен файл:
PAN459.JPG
PAN459.JPG (58.98 KиБ) Видяна 1219 пъти
Е, друг е въпроса че и на колонките вероятно е написана подобна нереална мощност. Да ги свързва смело.
:partyman:
sstefanov - майстор
А, и този е от "вечните двигатели". Не знам как още не са се сетили от да вземат тези 145W от централния канал, да ги върнат обратно на входа и да ползват останалите няколко по 75 вата за безплатна енергия :)
nautilus33 - майстор
Ами при усилвател 6 ома и тонколони 8 ома ще има ли проблем или пак суилвателят няма да се натоварва на макс и колоните ще свирят по-слабо(но няма да има опасност от повреда на колони/усилвател). Става дума за тонколони Sony SS-E70, и стерео система Sony HST-V302?
sstefanov - майстор
Прочети пак отговорите в темата. Вече ти обясниха.
  • 1
  • 2

Тема "DVD плъер и система за домашно кино с различен импенданс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: