• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shotik - майстор
Ето го и моя нагревател-бързовар,слизах в мазето и докато търсих други неща ,го открих,този ми е бил резервен,защото не се вижда да съм го ползвал ,даже и клема не е слагана:
Прикачен файл:
CIMG2277.JPG
didoni_ - специалист
И аз съм ползвал такъв,веднага започва да загрява водата.И бързовар за кафе съм си правил от лъжички и мисля,че колкото са по-доближени лъжичките,толкова по-голяма е мощността.
PCL82 - майстор
didoni_ написа:
И аз съм ползвал такъв,веднага започва да загрява водата.И бързовар за кафе съм си правил от лъжички и мисля,че колкото са по-доближени лъжичките,толкова по-голяма е мощността.
Те и тръбните бързовари почват много бързо да греят. Само трябват няколко секунди да се предаде топлината от нагревателя към тръбата и виждаш как водата около нея почва да се движи. А за системата с лъжичките правилно мислиш, но трябва много да се внимава с тези работи и затова не са за препоръчване да се ползват.

Ако токът беше постоянен, а не променлив би настъпила електролиза на водата. Ще се отделят водород и кислород и системата е взриво- и пожароопасна. При променлив ток процесите на разграждане и свързване непрекъснато се редуват.
didoni_ - специалист
Ако токът беше постоянен, а не променлив би настъпила електролиза на водата. Ще се отделят водород и кислород и системата е взриво- и пожароопасна. При променлив ток процесите на разграждане и свързване непрекъснато се редуват.

Това колега не го знаех :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Какви са тези нагреватели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: