• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MrMurdjo - майстор
А някой друг правил ли е затопляне на кренвирши посредством пускане на електрически ток през тях? Две вилици, всяка с проводник, забодени в двата края на кренвирша. За нула време се надува и става горещ. Трябва обаче да се изключва точно навреме, защото в точките на забождане на вилиците започва да дъха на изгоряла плът, ако се предържат под напрежение. :)
Пак казармена история.
MrMurdjo - майстор
velsi написа:
................
По-късно излязоха по-защитени модели.
И колкото по-защитени, толкова по-неграмотни потребители :-D
hidrazin - майстор
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zIf9pbl6kr0[/youtube]

:partyman:
P.S. За "по-грамотните" потребители - Не правете това в къщи!!! В клипа е използван разделителен трансформатор.
MrMurdjo - майстор
hidrazin написа:
..............

В клипа е използван разделителен трансформатор.
Пропусна гумените ръкавици :partyman:
bridge - специалист
Та въпросните нагреватели, за които попитах, до къде се потапят във вода?
Junak - майстор
Целите, заедно с клемите. Ама не правете това у вас :)
bridge - специалист
Не предполагах, че водата е такъв изолатор. :drinkers:
PCL82 - майстор
Нагревателите се потапят изцяло под водата, а човекът който ги ползва-2 метра под земята.
Серизно те съветвам метни ги в кофата или ги ползвай при ниско напрежение, например при зареждане на акумулатор за ограничаване на тока.
Малко влага и стават отечки. Ще мине някое дете и ще полюбопитства и ли ще се спънеш в кабела и белята е станалa.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Просто недей!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

========================================

2 метра

=============================================
|--------------------------------------------+----|
|-------------------------------------+++++++++--|
|--------------------------------------------+----|
=============================================
lov - майстор
В интерес на истината по селата все още може да се намерят такива бързоварчета. Аз лично ползвам едно такова да си доподгрявам водата на един слънчев бойлер кога няма достатъчно слънце. Е наложи се да му подменя кантала и да сложа нов кабел но макарата си е автентична от време оно. И не ме с страх че някой тъмнозелен ще му хареса и да го отнесе макар че кабела е бакърен. :?
Даже скоро ме беше обхванала идеята да възстановя един от старите котлони с открити нагреватели. Малко хора от форума може да са ги виждали как изглеждат. Но тая тема ме подсети и в неделята като скокна до село ще изровя някой по запазен. Даже може и да успея да го подкарам и да му направя някое кадро. Колко ме е пердашил тока като малък от тях не е истина ама още съм жив щом пиша. :lol:
Иначе на времето по фабриките имаше промишлени бойлери за топла вода с графитни електроди. Конструкцията им е доста елементарна но и интересна. В зависимост от нивото на водата времето за подгряване винаги е едно и също защото електродите са поставени вертикално. И мощността им зависи от нивото на водата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Какви са тези нагреватели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: