Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Може ли да дадете схема или описание как да зареждам едновременно 2/3бр x 1,2V 1500мА/h Ni-Cd акумулаторни елементи / същите като на винтоверт/ Възможно опростен начин аз ще контролирам времето и евентуално прегряване. Важното е да се зареждат бързо /час-два/.
Имам едно Ni-Cd зарядно за винтоверт/ не е импулсно/ което не ми трябва , но то е за 18 волта дали може да се преправи за случая?
Последна промяна от estorm на пон дек 02, 2013 8:44 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
http://www.maximintegrated.com/datashee ... vp/id/1666
Аз съм правил горната схема, но предполагам искаш нещо по-просто. Но забрави да ги зареждаш за час, без контрол по температура. Да не говорим, че не всички NiMH батерии издържат на неимпулсен заряд над 0.5С ( прегряват), а NiCd мисля че не могат. Ако е импулсно, няма да е просто.
estorm - специалист
Да, надявам се да има и нещо по елементарно. На готовото зарядно не може ли да се измисли нещо за да се сведе напрежението до по безопасно за да се ползва? То зарежда елементите вързани последователно. Аз искам успоредно да зареждам по 1,2 или 3 елемента ако може.
radius - майстор
Успоредно не може, защото тока няма да е еднакъв.
nikolovvd - майстор
Имам едно нестандартно предложение.
Преди 2-3 години се подмениха касовите апарати. Разпитай познати, роднини, приятели, за някой стар касов апарат Елит Мобил. С него зареждаш 4 акумулатора едновремено. Има изградена система за зарят на такива акумулатори със следене на температура, напрежение и автоматично изключване на зареждането при температура над 45 градуса.
Може да намериш и по сервизите за касови апарати, ако не са ги изхвърлили.
Също може да ползваш и А100, но при него са 5 гнездата за акумулатори, а при някой са заменени от пакет и има куплунг, а не пластини. И двата апарата се захранват с 9V адаптор с променливо изходно напрежение.
Не пишеш от къде си, но ако не намериш пиши едно ЛС да видим какво можем да измислим.

Тема "Зарядно за 2/3бр Ni-Cd батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: