Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Junak - майстор
Ааа, тя първичната сигурно е на друг магнитопровод, дето няма поле. И затова при к.с.намотка не загрява. И електрожена работи по-силно. :-D
pansim - майстор
:lol:
Колкото и да не ти се вярва, при късо в първичната, вторичната НЯМА никаква причина да започне да пуши, както ти казваш. Освен ако не я затопли първичната, ама ако случайно си забелязал, вторичната е със стъклено текстилна изолация, и ще започне да пуши много след като първичната се е стопила ама в истинския смисъл на думата.
Най-добре е да се мери тока на празен ход и да се сравни с другия здрав електрожен.
:partyman:
filmatoplo - майстор
Така или иначе изгорях с този електрожен , купен по Еконт , ами некоректен продавач , утре му го връщам -язък исках да имам още един за домашни нужди .Днес го включих за проба и още като допрях електрода и пада предпазителя -електрожена бръмчи като луд на повечето позиции .Не че не разбирам -заварям от 8ми клас сега съм на 43 год , заварял съм по 1 пакет електроди за почти 1 ден , ръкохватката е парела не може да се пипне , но като това чудо не ми се е случвало .Благодаря ви за съветите ще се съобразявам с тях завбъдеще , няма смисъл да го бъзикам -ако беше ключа да го сменя и да тръгне , ама намотки едва ли ще се оправи-все пак платих за работещ електрожен.Не е до парите , викам си до 200 лв давам , разговарях и ме убеждава човека че бащаму го е имал , сега може да е наследство от тертиплия човек -защо не , Да ама не :-D .
pansim - майстор
Правилно. Връщай го. Пък и за 200лв... :?
Дай още 100-150 и имаш инвертор. С гаранция.
Успех! :partyman:
filmatoplo - майстор
И от Инверторните ме е страх :) , моя Фрониус 3 пъти се разваля , вярно плати си патите 100 пъти ама ти е гадно като се развали , седи у нас , скоро разбрах от един колега къде в Бургас ще го погледне майстор -дали съдбата ме кара към ремонта :-D .
teon - специалист
filmatoplo написа:
моя Фрониус 3 пъти се разваля , вярно плати си патите 100 пъти
...абе машина- разваля се,но това с некоректните продавачи е кофти :x ...дано бъдещите ти покупки са по-успешни...
filmatoplo - майстор
Ако беше мой личен щеше да забележа повреда , поне щеше да знам дали съм го прегрявал от натоварване -съмнява ме някой да не го е ползвал за рязане вместо резак пропан и кислород -луди всякакви.
filmatoplo - майстор
:) Проблема е решен с покупка на друг електрожен :) .
П. Петков - специалист
Не пиши глупости!
Какви вторични намотки ще пушат, ако късото е в първичната?
Колегата е прав! Ако има късо в първичната, изгарянето на електрожена ще е за не-повече от минута-две. А в неговото изречение, прилагателното "вторични" е излишно и е просто Lapsus calami.
Krass - майстор
Пренавивал съм такъв електрожен и до колкото си спомням, вторичното напрежение на празен ход е различно за всяка степен. Това е единият начин да се премери как е свързан ключа(където най вероятно е проблема. Вторият начин е с амперклещи. За късо между навивките изобщо не говорете. Пръстен в магнитно поле не остава незабелязано след няколко минути. Независимо дали е на първичната или вторичната. Да, вярно е, че електрожена е изчислен да работи в режим на късо, но все пак през дъга и то за известно време, а не като токов трансформатор. Късно се включвам, но сигурно и друг ще изпищи с този електрожен :-D

Тема "Електожен Кракра 160 А" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: