Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valeri_80 - помощник
Здравейте .Не знам дали правилно съм задал въпроса но сега ще се постарая да опиша какво ме интересува.
Тази вечер реших да включа машинката за подстригване на 220 v.Пуснах я започна да работи но не обичайното бързо а едно бавно все едно тока ми е слаб а след това пуснах и друга машинка и тя така бавно и не обичайно работеше..Възможно ли напрежението на тока да е ниско и за това да работи така а и друг път ми го е правил този проблем.И с какъв уред мога да замеря напрежението на тока.
Благодаря ви предварително.
Кики - специалист
Напрежението се мери с волтмер а тока с ампермер, най-често двата уреда са комбинирани в един наречен с чуждицата МУЛТИЦЕТ , намери някой приятел който притежава такъв и да го измери. Измервайки го той щети покаже нагледно как става.
zaioristu - напреднал
Кики , така обяснено ще бръкне с ампермера директно в контакта.По добре извикай някой приятел който знае как се мери.
Junak - майстор
...и "скоростта" на машинката за подстригване на 220 v зависи най вече от честотата...
Ако нещо беше станало с честотата, всички щяхме да разберем :)

За мен проблема си е в машинките. Особено, ако са смазани с диференциално масло :-D
Draganov - специалист
Junak написа:
За мен проблема си е в машинките. Особено, ако са смазани с диференциално масло :-D
:supz: :supz: :axe:
При ниско напрежение тия машинки работят зле,защото са с електромагнит с вибрираща котва,която движи ножчето.
Купи си един евтин мултицет (има и по 3-4 лв.),сложи врътката на променливо напрежение ~~V на обхват по-голям от 300 волта и пъхни пробниците в контакта.Ако покаже под 200 V ,това е причината машинката да "скубе".
nikolson - майстор
Ми нормално е да ни подават ток с по-ниско напрежение. Иде Нова година, ЕРП трябва да изкарат някой лев. Справка - миналата година...
sstefanov - майстор
И как става това като е по-ниско напрежението?
nikolson - майстор
sstefanov написа:
И как става това като е по-ниско напрежението?
С по-дълга работа на електроуреда, за постигане на нужния резултат, да речем. Манджичката вместо да стане за час, ще стане за час и половина. Бойлерчето, за да сгрее водата и то повечко време...
Не знам, може и да греша...
8180 - майстор
Тук темата тръгна в друга посока и я разделих.
Явно още има желаещи да дискутират Пак за пониженото напрежение и сметките.
Преместете дискусията в новата тема.

Май изгубих няколко мнения - сори.

Тема "Проверка на напрежението на ТОК 220 V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: