• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
erolchy - специалист
Здравейте!
Правя един курсов проект за който търся един променливо токов електродвигател (монофазен/трифазен) с мощност 5kW (+/- 500/0)W толеранс и с обороти между 1800 и 2000 оборота. Това което по конкретно ми трябва е модела и марката на двигателя, та моля за малко помощ, че нещо не се справям до момента с търсенето.
Благодаря ! :)
hidrazin - майстор
Избери си други обороти и ще намериш.
:partyman:
erolchy - специалист
hidrazin написа:
Избери си други обороти и ще намериш.
:partyman:
Да, но по задание ми е това, нямам право да го променям. Питах и преподавателя и той каза, че трябвало да има не може да променям нищо... :sad:
thinkpad - майстор
Ето ти един матор LEESON Electric Motor - 7 1/2 HP - 5.5 KW - 1800 RPM - 230/460V
Изображение
п.п Тая фирма има и други матори, които влизат в спецификациите, които са ти дали всъщност..порови..
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
Ето ти един матор LEESON Electric Motor - 7 1/2 HP - 5.5 KW - 1800 RPM - 230/460V
Хубаво беше и да му обясниш, че у нас тоя матор няма да развие 1800 оборота без допълнителна електроника. :-D
Ама той и питащия не е уточнил в коя страна ще се използва де. :-D
:partyman:
Junak - майстор
erolchy написа:
Здравейте!
...променливо токов електродвигател (монофазен/трифазен) с мощност 5kW (+/- 500/0)W толеранс ...
И това с 5kW монофазен също много зор... :?

LEESON Electric Motor - 7 1/2 HP - 5.5 KW - 1800 RPM - 230/460V - и такова чудо не бях виждал. Обороти, равни на синхронните :shock: Тия са гениални - няма хлъзгане, няма загуби :shock:
kuger - майстор
1800 = синхронни? При 50 Hz максимум?
Junak - майстор
Тц. Говорим за 60Hz. То горе си е написано...
hidrazin - майстор
Ми той erolchy не е уточнил честота в заданието. По подразбиране предположих 50Hz. Все пак сме у Европата. :lol:
Туй даскалите съвсем изперкаха. :?
:partyman:
todortv - майстор
hidrazin написа:
Туй даскалите съвсем изперкаха. :?
Нарочно ги е задал, да се порови Студента, малко да прочете защо не намира......
  • 1
  • 2

Тема "Търся електродвигател 5kW 1800-2000 0б." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: