Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hellrell - помощник
Имам домофон, който няма копче за изключване, а искам като легна да почивам или в други ситуации да го спирам, че много нахалници звънят където им падне.

Домофона е такъв https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... f96570e908

Моля за идея , дали има опция или аз да сложа прекъсвач ?
shadow__01 - майстор
Има разбира се. Към платката трябва да отиват около 4 жици. Не знам в твоя домофон кое точно трябва да се прекъсне, но ако разгледаш ще разбереш.
kozl - майстор
Аз мисля, че този домофон е адресируем и вероятно с две жици захранен. Щом не искаш да звъни добавяш един прекъсвач и готово. Ако е с две жици, която и да прекъснеш няма да звъни.
Втори вариант - ами той звъни през говорителя. Монтираш прекъсвача последователно на говорителя и като изключиш няма да звъни, обаче ще можеш да споделяш по микрофона и да отваряш вратата от бутона.
Minkov - специалист
kozl написа:
Аз мисля, че този домофон е адресируем и вероятно с две жици захранен. ....
Не, схемата е 4+1 (жици). Тъпо, но турците така го могат. А ние търсим евтиното, и като стане време да го ползваме, си чукаме главите.
kozl написа:
Втори вариант - ами той звъни през говорителя. Монтираш прекъсвача последователно на говорителя и като изключиш няма да звъни, обаче ще можеш да споделяш по микрофона и да отваряш вратата от бутона.
Да, диафонът звъни чрез говорителя, но ако нямаш опит със спояването, не режи жиците точно там - може да си докараш главоболия.
Напрежението за позвъняване се подава към клема Nо5, така, че направи промените в тази клема - имаш право на няколко грешни опита.:)
Според това кой е монтирал системата и как, към тази клема може да има свързани 1 или 2 проводника. Откачи го(ги) от клемата и ги свържи към единия извод на прекъсвач (с който да включваш и изключваш звъненето), а другия извод на прекъсвача свържи към разкачената клема Nо5.

И нека бъде спокойствие. :sleep:

Тема "КАК ? Спиране домофон ?? КАК ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: