Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Zlateff - специалист
Не ми се ще да ти го призная, но вчера в нас беше един комшия електротехник на 83 години...И по принцип този часовник когато е вкл или изкл, не знам кое от 2те по палеца тече ток.И сто пати му казах дай да я изключим от таблото, той "Ааа не дядовото и така ще я оправим".След 5 минути ми вика я премести дядо палеца на др посока (И аз идиота ми прост защо ли го послушах, хем знаех че не трябва да бърникам на вкл табло) и да видиш как усетих какво е да си "Съпротивление".
Zlateff - специалист
Между другото днес с фазомера засякох къде са фазите и 0лите в дупчиците на клеймите на 1ва и 5-та са 0 а 2,3,4 са фаза.Ако купя нов часовник пак така ли трябва да го вържа?
fikata - майстор
Разнищвам толкова темата защото тя печка заедно с часовника не са мои и се притеснявам ако седна да го сменям да не разваля нещо.За това гледам да съм по подробно запознат.
разглобих целия часовник и не можах да го зглобя после та му махнах 2-3 зъбеца за да затворя капака(този медния).Има ли някаква опасност по печката да тръгне ток?Уж с фазомера я гледах няма нищо.
Вече подробно си запознат и си разбрал,че не ставаш и за часовникар и за електротехник.
Намери си читав електротехник да купи друг часовник/програматор/ на човека и да го монтира.
Последна промяна от fikata на вт яну 07, 2014 7:51 pm, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
Zlateff написа:
....да видиш как усетих какво е да си "Съпротивление".
Ако не искаш да и други хора освен теб да разберат какво е да си съпротивление викни познат който разбира или ел. техник. Ако не можеш да намериш може някой съфорумец от твоя град/село да ти помогне и да ти обясни малко нагледно. Хем ще научиш нещо.
И не се отбелязва "фаза-нула-фаза-нула" ами се гледат кое е захранването на часовника и кои са контактите на контактната система.
Нищо лично, но рискуваш себе си и живота на другите заради един развален часовник.

Тема "Проблем с часовник на печка Изгрев." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: