Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bikerider_ - специалист
Здравейте!
Какъв е този детайл на снимката с надписите 60М на него?
https://drive.google.com/file/d/0Bys_lT ... sp=sharing
Прикачен е в 2 броя на всеки един от контактите на този ел. двигател от кафемелачка. Единият е изгорял и е изгубен. Пo магазините за електротехника не можаха да ми помогнат, защото не знаят какво е. Какво може да е? Благодаря в аванс!
PCL82 - майстор
Това трябва да е малка индуктивност, която се слага за да се намалят радиосмущенията създавани от двигателя. Търси в магазините за електронни елементи индуктивност, подходяща за съответния ток. Колко да е голяма индуктивността не е критично. Иначе и с парче жица пак ще работи, но ще бълва повече смущения.
bikerider_ - специалист
Благодаря за отговора!
Все пак това 60М какво ще да значи като размерност? Съжалявам за тъпия въпрос, не съм електро-инженер или техник. :-D
bikerider_ - специалист
Ако формулата на мощността ми е P=U*I, но за постоянен ток, какъвто аз по принцип нямам, как да определя за какъв ток ми трябва индуктивност, т.к. машинката не е в мен да погледна означението на двигателя, ако въобще го има.
Вярно ли е, че P/U=I или в моя случай 150W/220V~0.7A ток?
PCL82 - майстор
Това са универсални двигатели и могат да работят както на постоянен така и на променлив ток.
При променлив ток следва токът да е по-голям, защото имаме индуктивен товар т.е. фактор на мощността.

Значи ти трябва индуктивност за поне 1А. Обикновено представляват малко феритно блокче, на което са навити 10-20 навивки лакиран меден проводник с подходящо сечения и отгоре всичко е фиксирано с лак. При теб са сложили и термосвиваем шлаух.
докера - специалист
Не е лошо да направиш още някоя и друга снимка от различни ъгли , защото не се виждат добре краищата на въпросното нещо , но на мен ми прилича на елемент с термосвиваем шлаух върху него .... :roll: :roll: И тези надписи са върху шлауха и не се отнасят за елемента ...
Най-вероятно се касае за филтров кондензатор ...
lecki - специалист
Ако работи без това нещо значи е кондензатор, ако не
значи е индуктивност.
Свързваи направо и това е.
Елемента който е покрит с термошлаух е малка намотка обикновено навита върху ферит. Използва се като буфер ,за да не могат смущенията получени в електромотора да проникнат в електрозахранващата мрежа. Дано не съм прав,но провери ротора-възможно е да има междувитково късо.На колектора дето са съединени към него краищата на намотките се вижда леко отлепване.
Изгорялите елементи са най слабата част в ел.веригата и при неизправност,загряват и горят първо те.
Дано съм помогнал. Успех!

Тема "Какъв е този детайл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: