Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
alsted - майстор
60 кинта и нищо ново :x Някакви 6 - 7 градуса и обледена задна страна. Завъртането на регулатора не променя нищо, но все пак включва и изключва. Тази вечер се сетих за тест за изтичане ... със светлина. Забелязах някакъв много лек пропуск (просвет) в горния край на вратата. Утре ще питам един сериозен "профи", но дали и вие няма нещо да подскажете?
alsted - майстор
Повдигам си темичката, за да кажа за развръзката.
Принципно го бях отписал този хладилник. Все пак веднъж реших да се позанимая с него. Определено термостата не изключваше. Пробвах се с болтчетата за настройка. Много пъти. Някакви променливи резултати ... Това си не е работа :idea: Купих нов. По външния вид на новия се усетих, че майстора е бъзикал моя (ако изобщо това вече е бил оригиналния ...). "Ново двайсе" - чисто новия не изключва :shock: Дори сложен и в камерата! Странно, но ми уважиха рекламацията (е , при малко по-специфичен подход :wink: ). С новия термостат хладилника вече си работи почти съвсем нормално. Може би така си е нормално, но вече не знам, не помня ... На степен "1" поддържа ~1ºС на най-горния рафт. Надолу не съм мерил (определено е повече), но при най-малкото увеличаване на степента, следва обледаване на задната страна :!: Не мисля, че това е нормално за напълно изправен хладилник :?:
Бях срещал някъде из форумите, че имало възможност осезателя (тръбичката, "телта") да е "паднал". Значи - пъхам го в някакъв шлаух (водач), къде отива навътре ... един господ знае (може би и Хидразин ако хвърли някой боб :-D ). Друго предположение: изпортена термоизолация и до осезателя достига некоректно топъл въздух от някъде?

Тема "Компресор или реле?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: