Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Junak - майстор
не - на всяка фаза
Iliev Labs - специалист
Чети малко, във фаила, дето качих е дадено всичко.
bulhomes2 - майстор
Абе не ми се четеше, ама ми стана интересно. Верно, че всичко си пишело. Звъннах му и му пообясних и нещата отиват към експериментиране. Чудя се, ако е необходим по-"качествен" ток, дали би помогнал стабилизатор, като едновремешните, които се слагаха до телевизорите.
Junak - майстор
Оооо, не. Само качествен ток недей да очакваш
bulhomes2 - майстор
Че тоя дето са го постигнали не е ли качествен?
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
MamaMy - майстор
Весо, те убавите работи все са прости. Е, някой са и руси, ама де да търсиш рус ел. мотор :lol:

Нещата са елементарни. Асинхронния, а и не само двигател е обратима машина. И не е задължително всеки път да я възбуждаш. Ако е работил скоро дори като ел. мотор пак ще тръгне да генерира. Кондензаторите не са задължителни, но е желателно да има поне един.
bulhomes2 - майстор
Аз не го знам какви двигатели има, ама предполагам, че ще са монофазни. Та те нали си имат кондензатори на пусковата намотка.
paparosko - специалист
А какво ще предложите по темата за електродвигателя от пералня "Перла...", който си е за монофазно захранване?
Как мога да го превърна в генератор?

:?
MamaMy - майстор
Вие двамата като сте били малки не сте ли си играли с електроконструктор?
Ами на вас двамата аз ли да ви правя експеримента?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6kgzrXFSDwA[/youtube]
hidrazin - майстор
Мдаа... Още малко и ще измислите селсините. Перфектните машини за някои приложения.
:partyman:
P.S. Абе Вий нямате ли си единй и пийни, че още се занимавате с глупости?

Тема "Преобразуване на електрически двигател в генератор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: