• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
doviciozo - напреднал
Направих запитване за стабилизатора и чакам отговор,този разклонител е временно решение.
thinkpad - майстор
Шуко е неполяризиран, което ще рече че може да има 2 конфигурации на фаза и нула. Няма как да се направи адаптер, който да може да избегне проблема с липсата на зануляване/заземяване на контакта. Това се прави в самият контакт, защото там фазовият и нулевият проводник не могат да бъдат обърнати. Дори и в поляризираният тип контакти(като американски, британски) не се знае кой пишман как може да е вързал фаза и нула, въпреки че отгоре си пише. Решение с пасивен адаптер няма.
yordan12 - помощник
А при ДТЗ ще я свaлиш с този рaзклонител
miroton - майстор
doviciozo изхвърли го тоя разклонител,ще опържиш някои около теб,все пак свириш в някоя кръчма хора много.
PCL82 - майстор
Ако трансформаторите на захранванията ти имат екрани между първичната и вторичните намотки, свържи тези ектрани към масата на усилвателя/ефекта и би трябвало да минеш без занулявания и да нямаш брум.

Друг вариант е да мислиш за симетрична входна линия с диференциален усилвател на входа (проста схема с един операционен усилвател).
todortv - майстор
И ма ли разлика при незанулен контакт, като обърнеш щепсела?
doviciozo - напреднал
Като обръщам щепсела няма разлика,днес си занулих контактите в къщи и нямам брумове, тоя пич от Пловдив ми написа че няма спасение ако контакта не е занулен.Обадих се и на лютиера и ми каза че китарата е екранирана и замасена по всички правила .Явно ще си свиря с брумове ако няма зануляване. Благодаря ви още веднъж.
marian1 - майстор
Колега пусни една,две снимки и ние да се израдваме на китарата която имаш де... може и някой линк :rock:
doviciozo - напреднал
Опитах но нещо не стана,нищо особенно на външен вид,едно към едно с Фендер класическа Страт форма.
  • 1
  • 2

Тема "Разклонител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: