Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dimko1 - специалист
Искам да попитам някой може ли да ми каже дали ако свържа грамофононо шаси пионер с колонки от компютър които си имат усиловател и путенциометър ще се чуе звук от грамофонна,за сега исползвам за усиловател българско старо радио МЕЛОДИЯ11 и от него слушам звука от плочата на грамофона.
Junak - майстор
Ако няма в грамофона предусилвател - НЕ. А най често грамофонните шасита нямат :)
MamaMy - майстор
трябва ти грамофонен предусилвател за динамична доза с RIAA корекции
kozl - майстор
В ерата на грамофонните плочи усилвателите имаха вход за магнитни дози. В тези дето нямаха сме ползвали микрофонния вход разбира се срещу загуба в качеството на звука. Но има и пиезокерамични дози. Грамофоните бяха само шаси, включващо управление на въртенето на плочата и движението на рамото, а изхода директен от дозата.
Пробвай през колонките все някакъв звук ще излезе. Ако е много слаб вероятно дозата е магнитна. Ако звука е достатъчно силен, но липсват ниски честоти вероятно дозата е пиезокерамична. Ако грамофона е клас HI-FI мисля, че дозата е магнитна.
Аз пазя едно шаси Унитра с магнитна доза. Вградил съм му РИАА коректор, но отдавна не съм го просвирвал. Откакто се затъркаляха СД-тата няма смисъл да слушам пращенето на плочите или пък поне докато не ме хване носталгията. А имам и едно шаси с пиезокерамична доза. И за него трябва съгласуващо стъпало, когато се свързва към транзисторни усилватели, защото транз.усилватели са с ниско входно съпротивление за разлика от ламповите.
Ако си с магнитна доза може би по магазините за ел.компоненти все още продават китове за РИАА коректори. Е в насипен вид са, а ще ти трябва и захранване вероятно 12 или 24 волта. Е няма как направи си сам - за готово аз незнам.

Тема "проблем с грамофон пионер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: