• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
MIRO_073 написа:
Е тя е 20/20kV сигурно..разпределителна
Не е. На НЕК ще се харизва. :-D
:partyman:
Брей! Сериозна обществена поръчка..
jekasus - майстор
Поне в нашия регион работят аварийната бригада -
тая вечер ми звъни приятел - няма ток в апартамента си. След няколко приказки се разбира, че електромера изобщо не ебава(не свети червеното диодче), влизам в сайта на Енерго Про, давам му телефона за клиенти. И след един час проблема е решен...........Като си спомням преди едно 10 години............
VLADO66 - майстор
jekasus написа:
Поне в нашия регион работят аварийната бригада -
тая вечер ми звъни приятел - няма ток в апартамента си. След няколко приказки се разбира, че електромера изобщо не ебава(не свети червеното диодче), влизам в сайта на Енерго Про, давам му телефона за клиенти. И след един час проблема е решен...........Като си спомням преди едно 10 години............
Някой си играл с дистанционното на електромера :lol:
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Някой си играл с дистанционното на електромера :lol:
даже прекалиха :-D Казаха му да даде заявка за подмяна, че не е.ава електромера :-D
ivanj - специалист
Колеги то и с ВиК е така ,що е монопол няма управия.
kozl - майстор
Jorky написа:
Вие явно изобщо не ме отразявате,съжалявам че ви говоря така,но аз казах че проблема го има от 15 години!
И пак казвам за не разбралите преди 15 години семейния хотел(двуетажната къща 150 квадратни метра) я нямаше!
Проблема с ниското напрежение е от тогава,и от тогава страдаме и ни се развалят уредите!
Явно няма да се разберем
А как трябва да те отразим и да се разберем. Може би очакваш някой от нас да дОде в твоята махала като богат инвеститор, който ЧЕЗ да издои като го накара да прокара нова мрежа и мощности, а после с години да чака от ЧЕЗ изкупуване на съоръжения. От 2004 до 2009 сме инвестирали 4 трафопоста и кабели Ср.Н. в Банско и фирмата до днес пари не е получила от ЧЕЗ. И май няма и да се случи, че затвори капаци и няма кой да се разправя вече.
А газификацията как е? То е ясно, че ако само се присъединяват потребители, без да се увеличават мощностти клона ще натежи и ще се прекърши, но поне газификацията може да прехвърли част от ел.енергията към газта. Свидетел съм още в проектирането ако има тец се орязват мощностиите на ел.захранването, а после собствениците се отказват от теца и страдат.
Дадох пример и с мой апартамент, в който искахме от Строителя трифазни бойлери. Е трифазен ток в апартаментите има, но с недостатъчна мощност. За това пък имаме газ в блока - разположена по най-грозния, отвратен начин в общите части - но пък има ГАЗ. Само че финансово газта изисква котел, тръби за газ, тръби за парно, радиатори, което е много повече по стойност от един ел.радиатор "Адакс". Те това е причината да се инвестират в хотелите ел.отоплители, вместо система на газ, нафта или твърдо гориво и после олеле много станахме на клона и увисна напрежението.
Jorky - специалист
Junak написа:
Изглежда четенето не ти е силна страна.
Обясняването - също.

До тук не разбрах какъв ти е проблема. Две снимки на волтметри - напрежението е в допустимите граници /дай номер на протокола от последния метрологичен контрол на прибора/. Пусната жалба от цялата махала - за какво? Имате ли протокол за замери на напрежението за период време от ЕРП или от лицензирана лаборатория? Имате ли протоколи за повредени уреди от некачествено напрежение? По малка мощност ли ви осигуряват ЕРП-то от тази, за която сте платили?

Ако ги нямате - всичко друго е чесане на клавиатури и някои други неща.
И не се хаби да се правиш на фотограф - тези снимки могат да предизвикат само съчуствие в някой форум /напр. bg-mamma/. Доказателствена стойност - никаква.

Даже смятам, че колегите ти отделиха прекалено много време.
Айде - със здраве...
А вие сте един от тях...Ясно :lol: :lol:
Junak - майстор
Не, аз съм точно този Контролен орган, който прави независими оценки. Моята роля е да направя измервания, да издам протоколи и да направя предписания. Но може да се помага само на тези, които знаят какво искат. Тъпънарите да се оправят сами. Нищо лично. :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Не знам какво да предприемем,моля дайте някакъв съвет!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: