• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Johny - майстор
Ей, много специалист, голяма работа.Брях... :?
И защо го емнахте човека и го разпъвате на кръст.
Като разбираш, обясни му човешки каква е процедурата и какво точно да прави. На 20, 30 50 години - няма значение. Това, че ти знаеш нещо, не те прави по-умен от другите.
Каква мощност е заявил комшията, протокол имаш ли, минал ли е уреда метрологична проверка, а баба ти носи ли ватирани гащи.....
Много тежкар, много нещо. Той ако знаеше, нямаше да пита.
Аз лично не се съмнявам, че напрежението им не винаги е в норма. И точно това е проблема, чието решение търси момчето.
Четири страници тема, за отговор на един въпрос и отговор никой не дава. Колко сме велики. Хайде малко по-скромно!
Това прочете ли, онова прочете ли? Ти си го чел, защото това ти е работата и не е нужно всички да са го чели. И аз не съм го чел, но съм чел много други неща, без да парадирам с това.
nanobanano - специалист
Просто племе е българското.Човека има проблем те му се подиграват... :?
kozl - майстор
Jorky написа:
И като ми се развали уред от ниско напрежение и го дам на майстор от него ли да търся протокол :?
Протокол от майстора едва ли ще тежи повече от хартията, на която е написан, може би протокол от оторизиран сервиз - да. Но дали ще пишат, че причината е понижено напрежение :?
Junak - майстор
Johny написа:
Ей, много специалист, голяма работа.Брях... :?
И защо го емнахте човека и го разпъвате на кръст.
И какво още трябваше да му обясня?

Според показанато от снимката напрежението НЕ Е НИСКО.
За да се пусне жалба, трябва да има протокол. Със снимка не става.
За повредени уреди се уведомява ЕРП-то и то казва преглед в кой сервиз.
Ако поставения автомат не отговаря на заявената мощност се прави жалба.

И като обясних всичко това, ме отсвириха, че и аз съм от тях.

Може да съм реагирал и малко по остро, но си има причина.
Питащия не се интересуваше дали му е ниско напрежението, а ни питаше при напрежение в нормите какво да прави.
Jorky написа:
Напрежението никога не е било повече от 220 волта,а дори трябва да е и малко повечко
gogo7777 - майстор
Добре, я кажи какви са процедурите (съвсем на кратко), когато има налице ниско напрежение под допустимото и то е за период 2/3 от денонощието.
За сега като акт е предприемано пускане на жалба до местното енерго (или както там му казвате) без резултат от сума ти години. Казват, че са запознати със случая, но нямат основание да слагат мачтов траф за махала (около 15-20 къщи). Електротехниците казват, че това е решението или да се подмени трафопоста на цялото село. Пробвали са всичко до момента. Аз живея в същото село и нямам проблем с напрежението, дори ми е в повече :-D
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Аз не разбрах ти имаш ли трифазен ток в къщата?
Ако имаш, премери трите фази по-колко дават в един и същ момент от време.
Ако нямаш три фази - отиваш при комшията да мериш и споделяш стойностите.
Малка е вероятността за слаба нула, поне от обясненията ти но все пак.
При слаба нула, натоварената фаза ще има най-ниско напрежение, но пък на най-разтоварената ще има повече от 220-230V.
Ако всичките почти еднакви и са под 220V - не е от лоша нула.
Пример в къщата на село: Нулата още от трафопоста е лоша. Резултата 1-ва фаза 120V, 2-ра фаза 280V, 3-та не помня, между нула и земя = 110-120V. Като включиш консуматор на някоя от фазите стойностите се променят (подобряват/влошават).
Junak - майстор
gogo7777 написа:
Добре, я кажи какви са процедурите (съвсем на кратко), когато има налице ниско напрежение под допустимото и то е за период 2/3 от денонощието.
За сега като акт е предприемано пускане на жалба до местното енерго (или както там му казвате) без резултат от сума ти години.
http://www.cez-rp.bg/bg/uslugi/vidove-uslugi.html
"Измерване качеството на електрическата енергия на ниво НН (продължителност - седем денонощия)"
Жалба + този протокол.
После с този протокол после можете да стигнете и до съд. И да ги осъдите.
gogo7777 написа:
Казват, че са запознати със случая, но нямат основание да слагат мачтов траф за махала (около 15-20 къщи).
Това е лошо. Най вероятна са направили такива измервания и са в нормите. А това, че нормите са идиотски...

P.S. Аз и това посочих на питащия, но той си знаеше неговото. И както колегата Johny...
gogo7777 - майстор
ОК,
Коя институция трябва да извърши (или нареди) измерването, та да може протокола да тежи в съда? Вие като независим (както писахте) извършвате ли такива услуги?
Това е лошо.....
Не е лошо, ще се съди възоснова на конституцията, не по закони и поправките им. Адвоката ми е печен, ама още не съм опрял до там. Само събирам информация за по-късно.
Junak - майстор
Това се предлага от ЧЕЗ като услуга, но се извършва от независима акредитирана лаборатория http://www.cez-rp.bg/bg/uslugi/tseni-na-uslugi.html точка 18
Нареждане - от всеки заинтересован.
gogo7777 - майстор
Благодаря, това ми стига :-D
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Не знам какво да предприемем,моля дайте някакъв съвет!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: