• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
взех телевизор втора ръка( за без пари), който обаче не работи. Като го включа в контакта, въобще няма признаци на живот. Тръгнах от най-простото решение и проверих бушончето в щепсела, но пак не тръгна. И до тук... хич ме няма по токовете и не знам какво да правя. Какво друго мога да проверя( знам, че може да са стотици причините, но ще се опитам да проверя колкото се може повече)?

Весели празници и весело посрещане на Новата 2014 година!
ben84 - специалист
Започваш от захранването. Гледаш схемата и проверяваш дали има нужното напрежение на голения кондензатор след греца.... Кажи поне какъв телевизор! София 21 ли, некое Sony HD ли??? Марка, модел?
valentino76bs - майстор
nautilus33 написа:
Здравейте,
хич ме няма по токовете и не знам какво да правя. Какво друго мога да проверя( знам, че може да са стотици причините, но ще се опитам да проверя колкото се може повече)?
Работата е ясна,знаеш какво трябва да направиш!
valentino76bs - майстор
ben84 написа:
Започваш от захранването. Гледаш схемата и проверяваш дали има нужното напрежение на голения кондензатор след греца.... Кажи поне какъв телевизор! София 21 ли, некое Sony HD ли??? Марка, модел?
Ай стига шеги ! :-D
nautilus33 - майстор
ben84 написа:
Започваш от захранването. Гледаш схемата и проверяваш дали има нужното напрежение на голения кондензатор след греца.... Кажи поне какъв телевизор! София 21 ли, некое Sony HD ли??? Марка, модел?
Телевизорът е марка bush lcd32f1080p(това е моделът).

И за много години!
boqn_zara - специалист
Проблема намирисва на захранващия блок.Провери греца електролитния кондензатор случайно дали не е надул но трябва да потърсиш схема иначе няма да стане.
hidrazin - майстор
:-D Тези кондензатори за нищо ги нямате. Ами ако се окаже че не е само кондензатор какво правим? Гледаме умно и си смучем пръста. :lol: Хайде сега да видим какво ще стане. Имаме схема, имаме и видео урок.
Схема на захранването

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u1gWvF1erzU[/youtube]

:partyman:
ben84 - специалист
hidrazin написа:
:-D Тези кондензатори за нищо ги нямате. Ами ако се окаже че не е само кондензатор какво правим?
:partyman:
Ако не е кондензатор мери Q813 и Q814. Мери и за напрежение между дрейна на Q813 и маса. То може и да си работи, па некое от напреженията на изхода да се колебае заради... кондензатор.
hidrazin написа:
Гледаме умно и си смучем пръста. :lol:
:partyman:
И чакаме някой по-опитен да се включи ;)


И как не те беше срам баш на първи сутринта, да качиш клипче с толкова много движение :axe:
hidrazin - майстор
Ако въобще е с този захранващ блок, което няма как да знам, защото ми свърши специалния боб за познаване, при проблем с този блок се сменят в комплект:
F800, Q813, Q814, IC830, D894, R860, R866, R971, C840
Почти винаги си умират заедно. За феновете на прословутите кондензатори - нека забележат, че има само едно кондензаторче 33μF / 50V. :-D
:partyman:
todortv - майстор
hidrazin написа:
..... За феновете на прословутите кондензатори - нека забележат, че има само едно кондензаторче 33μF / 50V.
Off... От както измислиха гипсокартона, ламината ,РР тръбите и кондензаторите започнаха да се подуват, много
майстори се навъдиха,,,,, :-D
Вярно, че форума е "Направи си сам", но такива повреди не рядко късат нерви и на тези, които си вадят хляба с това.
Така, че питащият знае вече верния отговор: Сервиз.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ с откриването и отстраняването на повреда при LCD ТВ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: