• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
chano3891 - специалист
Здравейте съфорумници един клиент има шевна машина купувана втора употреба и няма документи за нея, а има проблен изгорял серво мотор който сега никой нейска да пренавие.
Прилагам и снимки.
При въпрос за какво казват че не ставало в завода били навивани на машина и на ръка неставало в което аз се съмнявам.
Модел на мотора нямям защото там точно е скъсана лепенката имам само другите данни на мотора.Той е серво мотор трофазен на прав ток 230в. отзад има и датчик с платка. Причина за изгарянето е отлепил се постоянен магнит на ротора, който е вече замемем.
Въпроса ми е следния може ли да се пренавие защото никаде не намирам от тези мотори а следващата серия машини са с мотори друг корпус и незнам дали отговаря електрониката отзат на датчика.

Прикачен файл

100_4376.JPG

Прикачен файл

100_4370.JPG
tehribo - специалист
Можеше и по-хубави снимки да направиш :?

Без да имам претенции да съм някакъв капацитет...

От това, което виждам не са те излъгали.
Тези бобини нали трябва да ги поставиш в статора по някакъв начин след като ги пренавиеш?
От това което се вижда на снимките, отвора на каналите е даже по-малък от диаметъра на проводника.
А не си личи да може да се свалят от статора магнитопроводите im?

Отделно с тези ротори с постоянни магнити не е толкова проста работата - разлепил се е - заменяш го.
Щото се размагнитват и другите, въобще ротор с постоянни магнити не трябва да стои извън статора, има едни специални "държачи", в които се поставя докато си действаш по статора.

с две думи: Крива работа :vom:
MamaMy - майстор
Обърнете се към "професор Нагодяев" и вижте с какво може да го подмените :)
chano3891 - специалист
хе хе хе от дистрибутора на JUKI за България казаха, че имало много малко машини от тази серия произведени с този електромотор, и защото давал дефекти го сменили с друг.
Мотора не можело да се намери на пазара, защото се произвеждал по тяхна поръчка, и затова всички машини които били в гаранция се подменял мотора заедно с елекрониката.
цена на мотор с електроника предложиха за 500лв. и предвид цената на нова машина от 5000лева си е направо нищо.
За мотора да разреза между каналите, наистина е по тесен от диаметъра на проводника, но все пак този статор е навиван някакси дори и с машина.
Та положението опря до господин нагодяев които реши да помогне срещу заплащане от 500лв. :lol:
boqn_zara - специалист
Такъв мотор едва ли някой ще ти пренавие поради ред причини едната от който е че дори и да го пренавиеш после трябва да се балансира на стенд ротора .Въпросното нещо отзад е най-вероятно или тахо или енкодер и вероятно причината,че не работи е точно там.Без данни за мотора никой Неможе да ти помогне.
hidrazin - майстор
:? Ами то няма какво да му балансираш на ротора. Там намотки няма. Проблема е с навиването. Ей тука гледам и у нас имало където ги пренавиват:
http://www.eldvigateli.com/servo-stapkovi-motori.html
:partyman:
chano3891 - специалист
Мотора е заменен заедно с цялата електроника и управление на машината за изгодна цена.
А до проблема се е стигнало след опит за подмяна на лагера, са счупили една шайба която минава през датчика (предполагам магнитна шайба) отам мотора е загрявал и са се счупили и отлепили магнитите, които са блокирали ротора и той е изгорял.
Благодаря на отговорилите.
chano3891 - специалист
Здравейте приятели макар че машината вече има нов мотор и изцяло сменена електроника, ме глождеше отвътре какво им е толко сложното за пренавиване на стария мотор.
Захванах се и махнах старите намотки оказа се че самата котва на статора е от отделни звена ,който извадих с преса ,след това се сдобих с проводник и навих звената отново на преса и стана като нов.
Въпроса ми е следния на снимката се вижда малко отчупено парченце от шайбата дали ще е проблем, защото незнам датчика каде точно чете отдолу дето е леко издуто като пъпка там минава през отчупената част, или там дето е зелено на цвят ако е там проблеми няма шайбата е здрава.
По датчика няма никакви означения само на платката дето са запояват изводите пише (V,A,G,B).

Прикачен файл

100_4388.JPG

Прикачен файл

100_4384.JPG

Прикачен файл

100_4386.JPG

Прикачен файл

100_4385.JPG
MamaMy - майстор
Това зеленото чете.
Питах познат бобиньор. Каза, че някои серво мотори се пренавиват, но шанса да станат както са били е под 50%. Той редовно прави сервомоторите на управлението на новите автомобили. Нали всичко е ел. Не знам какво точно има предвид.
  • 1
  • 2

Тема "Серво мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: