Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
Lov, изненадващо е, арматурата не издържала и се подпалил тапета . Тия дебели арматури колко могат да се нагреят че да запали тапетите (през бетона). Да не са станали червени.
А автора на темата (troshko), защо се скри- да говори докато му се реши проблема ?!
kozl - майстор
Автора се потаи, защото може би :? в момента патентова нов вид изглаждащ електрожен :-D
Или може би го е срам да признае, че контактите не са заземени, а били са офазени или пък са занулени.
Факт е, че за да се стопи корпуса на ютията тока е бил голям. Голям, голям ама пък колко голям, защото през предпазител от 6А без да искам отверката съм окъсявал и си е цяла.
hidrazin - майстор
А някои хора си имат "усилени" предпазители с дебел тел. Една електроженена ютия не ги бърка. :)
:partyman:
lov - майстор
vk написа:
Lov, изненадващо е, арматурата не издържала и се подпалил тапета . Тия дебели арматури колко могат да се нагреят че да запали тапетите (през бетона). Да не са станали червени.
А автора на темата (troshko), защо се скри- да говори докато му се реши проблема ?!

Лично не съм присъствал но случката се развива в апартамента на мой приятел и колега който е доста на ти също с електриката не любителски а професионално. Така че нямам основание да не му вярвам. Апартамента е панелка и арматуртката която е направила белята е била ф6мм. То там си е за бисери и куриози защото се стига до обвинения за кражба на ел. енергия. Та се разкъртва всичко на запаленото място за да се види какво и що. Прави се официално разследване на случая на момента. Имало е хора в апартамента та те са реагирали веднага и не е имало големи щети.
Така че преразказвам случая съвсем точно и не са градски митове и легенди. Не ми се разправя но вероятно ще мога да го изровя и документирано.
8180 - майстор
kozl написа:
Автора се потаи, защото може би :? в момента патентова нов вид изглаждащ електрожен :-D
Или може би го е срам да признае, че контактите не са заземени, а били са офазени или пък са занулени.
Факт е, че за да се стопи корпуса на ютията тока е бил голям. Голям, голям ама пък колко голям, защото през предпазител от 6А без да искам отверката съм окъсявал и си е цяла.

Що ли си губя времето да Ви пиша (по-горе на тази страница).

Прогнозирай, като си толкова проницателен - какво си мисли Авторът за ПОЛЕЗНОСТТА В последната страница и твоето мнение в частност.
И какво, ако "го е срам" и какво ще направи "заклеймен" от знаещите. :?
И аз съм фен на шегувките, ама не в Електротехника, моля.

Пак ще помоля Авторът да сподели намеренията си - Колегите тук са достатъчно печени да те упътят. Вярвай ми!
lov - майстор
Нищо ново за този форум. Ако сме успели да му помогнем или остава постоянен фен на форума и казва едно благодаря. Но в повечето случаи даже и не сторват да направят това и да кажат крайния резултат. И другата крайност пита и после остава само с питането щото е от клуба ръцете ми пречат.
8180 - майстор
troshko написа:
Мерси на всички за съдействието и насоките.

Тема "Ютия като електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: