• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MIRO_073 - майстор
Може би нямаше да подразниш никой, ако беше написал"фотоволтаична" клетка
drastar - специалист
Само Paradox MG5050+PCS200+VDMP3 гласов модул(датчиците и сирената са безжични), 14-15 дена със акумулатор 120Ah :-D :rock:
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
...В моя случай - 4 датчика. А за 180 лири само от бакалията ще е.
Прекарал се е с тая детска аларма. Направо си е от бакалията. Ако искаш мога да дойда и да ти демонтирам само алармата от там дето си я сложил и да ти я донеса барабар със смешните датчици без да гъкне. :-D
Не ме занимавай с детски истории и играчки.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Прекарал се е с тая детска аларма. Направо си е от бакалията.
Викат ме да монтирам - монтирам. Не философствам. Ела и я свали. Може да изглежда несериозно, но работи. Изпробвал съм я.
drastar - специалист
За 180 лири можеш да спретнеш една добра система на парадокс.
thinkpad - майстор
drastar написа:
За 180 лири можеш да спретнеш една добра система на парадокс.
Която нямаше да кара над ден с 2 акумулатора по 1,2Ah. Не съм я сглобявал, не съм го решавал, само монтирах. Сега споделих.
Е, работи. Сваляш базата, минеш покрай датчика, опиташ да бърникаш - писка. Искали я за пискалка. Проблемът не е мой. Но работи. Подаваш си ръката в зоната на датчика и почва да брои до 10 да въведеш код. Няма код - проглушава квартала. Минеш в другата зона - проглушава квартала. Пипнеш базата - проглушава квартала.
galin56 - специалист
Да не отварям нова тема, да питам първо тук, да видим дали някой ще прочете и тук.
Днес обикалях и си търсих ново апартаментно ел. табло, със размери вис:15см Х шир:30см, толкова е размера на старото, а бетон не ми се кърти. Най-близкото, което намерих бе на Макел за 12 АП-та, но е високо 22см, иначе на ширина е екстра - 29см.
Та въпроса: Някой от вас виждал ли е такова:15х30см. Или ще трябва и там да се кърти. Но пък откъде ще взема ток за перфоратора ако съм спрял тока към таблото, а да къртя покрай толкова кабели под напрежение не е оферта.
valentino76bs - майстор
galin56 написа:
Да не отварям нова тема, да питам първо тук, да видим дали някой ще прочете и тук.
Днес обикалях и си търсих ново апартаментно ел. табло, със размери вис:15см Х шир:30см, толкова е размера на старото, а бетон не ми се кърти. Най-близкото, което намерих бе на Макел за 12 АП-та, но е високо 22см, иначе на ширина е екстра - 29см.
Та въпроса: Някой от вас виждал ли е такова:15х30см. Или ще трябва и там да се кърти. Но пък откъде ще взема ток за перфоратора ако съм спрял тока към таблото, а да къртя покрай толкова кабели под напрежение не е оферта.
Вграден монтаж ли ти е старото? Аз като правя такива интервенции правя следното,свалям външния предпазител ,слагам му една лепенка или тиксо да не го вдигне някой за белята слагам си фенера /челника/ на главата/ако е тъмно/ и махам старото табло.После с две кабелчета можеш да навиеш на щепсела на перфоратора/ако искаш си го направи с контакт ,по грамотно ще стане/ и една лустер клема и се свързваш на входящия кабел който ти е захранвал таблото.Вдигаш предпазителя ...и си ти....Естествено трябва да поиздърпаш старите кабели да видиш накъде тръгват да не ги удължаваш после...;).....другия вариант е комшията!
Кики - специалист
Ширината на таблото е ясна, там вариантите са много (зависи от бройката АП-та де), височината която търсиш обаче ми се вижда нестандартна и ще трябва да поизкъртиш малко. Ток ще вземеш от захр. кабел, вземаш две лустер-клеми 16 кв. (единични) и чрез тях си свързваш някакъв разклонител за временно ползване към захранващия кабел, преди това изключи напрежението от главния предпазител в таблото. Като къртиш разширявайки монтажния отвор за дъното на таблото ще къртиш в посока противоположна на захр кабел. Ако ти се налага да къртиш съвсем близо до него ще го направиш с шило и чук на ръка при изключено напрежение, ако ти е много трудно на ръка вземаш от комшията малко ток.

А! писали сме заедно с valentino76bs
galin56 - специалист
То се е видяло, че ще се кърти тогава. Иначе за тоя вариант с лустерклемата не се бях сетил. И на мен 15 см ми се вижда малко, но толкова си е височината на всички табла тука по панелките. Явно ще го взимам това на 22 см и по 3 см отгоре и 3см отдолу и ще влезне. Това ще го направя сигурно другата събота и неделя. Ще купя и бушони с гребен и действам. Междувременно все пак ако някой намери табло 15 на 30см нека да пусне линк, ще съм му благодарен, аз не намерих.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Въпроси за табло с предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: