• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
П. Петков - специалист
Нека оставим сметките настрани и да изясним, какво ще захранвате, тоест, какъв е товарът, а също и какъв е източникът на захранване? Ако информацията не е конфиденциална, то може би един "Булев" отговор - "Става" или "Не става", ще е дъстатъчен. :)
KingLin - майстор
Колега, по информацията която си дал 2х1 ти е напълно достатъчно. Ако имаш проблем с качеството на картината нощем, дори и с качествен кабел, търси проблема в камерата или в околната светлина. Тези 10 метра разводка (аванс, слабо, корем, майка или както там го наричаш :) ) според мен са излишни, освен ако не си решил, че искаш да си разхождаш компютъра/ДВР-а из цялата стая. На кофти камера каквито и кабели да слагаш по-хубава няма да стане. Пък и напиши, в крайна сметка, какво точно ползваш (марки, модели, х-ки и т.н.).
silent - майстор
Благодаря за конкретните отговори колеги. Камерите са китайски евтинджос по 16 долара. При събирането и тестването на системата с къси кабели от по метър, метър и половина със същото захранване показаха задоволително нощно снимане като за цената си. Както и прилична дневна картина. при слагането им обаче реших да приклещя дявола във въздуха което естествено не се получи , което ествествено сериозно го подозирах но въпреки всичко направих. Пуснах ахранване по обикновен аудио кабел. Сега ще го изхвърлям по две причини. Екранировката е слаба и вкарва смущения в образа и отделно през този кабел вечер не минава достаъчно ток за да светнат диодите както трябва. Ще ползвам по всяка вериоятност коаксилаен кабел 50 или 75ома и отделен движилен канел 2x зяа който питах. Реално няма да пускам толкова дълги кабели със сигурност не по дълги от 20м при това на две от камерите по далечните другите ще са с кабели до 10м дори по-малко от 10м. Захранванто е китайско импулсно 12V/5А за като тези за лаптоп. Камерите са 4ри с обща консумация 2А
KingLin - майстор
Коаксиала 75 ома гледай да го намериш с медно жило и оплетка. Захранването ти е повече от достатъчно. При позиционирането на камерите се постарай да не хващат улична ламБа или концентрирани отражения.
ditronix - специалист
2х0,75 ти стига. Най-много 2х1,00. Не очаквай да виждаш нощно време без допълнително осветление на повече от 3-5 метра. Ако искаш да гледаш като хората-прожектори с датчик на движение. Камерите иначе ще работят и на 10-10,5V без проблеми. Смущения могат да влязат отвсякъде,не само през захранването. Ако камерите са монтирани на метални стълбове-изолирай ги с някакви подложки,не допускай контакт на корпуса на камерата с металната повърхност.За 16$ не знам какво се вижда,но щом те задоволява......
silent - майстор
С двете близки камери (с къси кабели) нямам проблеми -смущения но на далечните кабелите освен че са дълги минават покрай мостови кабели на ел инсталацията и мисля че от там влизат смущенията. Принципно при тестването в нощен режим със собствено осветление камерите хващат до към 5метра. За качеството всичко е относително , но дакажем че тези камери снимат прилично и приблизително като камерите които тук се продават за по до 100лв.
Наблюдението ми е максимално евтино и сбирщайн. Правил съм го основно за да следя дали кучето е живо и кой му яде храната. На обект без жива охрана всякакви по-скъпи камери са безмислени.
MIRO_073 - майстор
Ето ти кабел. http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... -1812-0033

Избери си от падащото меню втория
sts - специалист
Silent преди време монтирах видеодомофон на апартамент на 5 етаж.Бяха купили кабелите съгласно ръководството за монтаж.Пуснах в действие домофона.Работеше много нестабилно и образа беше размазан.Измерих захранващото напрежение на "майката" 12V.Измерих и напрежението на входното устройство на входа на кооперацията и се оказа 4.6V.Наложи се замяна на захранващия кабел с кабел СВТ 2 х 1.5 мм.- собственика имаше в наличност такъв.За да работи камерата добре е необходимо захранващо напрежение около 10.5V.
Направете си измервания и решете какви мероприятия ще изпълните за решаване на проблема.
rolls - специалист
silent написа:
С двете близки камери (с къси кабели) нямам проблеми -смущения но на далечните кабелите освен че са дълги минават покрай мостови кабели на ел инсталацията и мисля че от там влизат смущенията. Принципно при тестването в нощен режим със собствено осветление камерите хващат до към 5метра. За качеството всичко е относително , но дакажем че тези камери снимат прилично и приблизително като камерите които тук се продават за по до 100лв.
Наблюдението ми е максимално евтино и сбирщайн. Правил съм го основно за да следя дали кучето е живо и кой му яде храната. На обект без жива охрана всякакви по-скъпи камери са безмислени.
1. - За смущенията на далечните камери - http://www.cnwsolution.com/index.php?pr ... GB001.html
2. - Кабел - първия на третия ред (най-долу вляво) - http://www.kassabasystems.com/videonabl ... beli-2.htm
3. - Даже и под товар захранващият блок ти вади около 12,5 (то пак зависи и от блока де), така че пад от 0,5V не ти пречи. Освен ако камерите ти не са хептен махнати на захранване ... Виж в книжките на камерите колко ток дърпа всяка в нощен режим с подсветката, сумираш, +20% и такъв блок слагаш.
silent написа:
... Захранванто е китайско импулсно 12V/5А за като тези за лаптоп. Камерите са 4ри с обща консумация 2А
После го видях това. Значи те устройва.
silent - майстор
Да благодаря ви много за съветите, явно ще купувам конбиниран кабел хем по-евтино хем по-пригледно.
  • 1
  • 2

Тема "Бързо питане- 1А/12V по кабел 25метра. Мин.сечение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: