Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
xperia - специалист
Здравейте, купих си преди няколко дни лед прожектор и му вързах фото клетка както си е описано.
Свързах го със щепсел и го пробвах в контакта и забелязах, че като не е включен, тоест е включен, но фото клетката го е изключила вътре едно редче свети.
http://prikachi.com/images/676/6957676q.jpg
Като го пипна прожектора с ръка свети леко по силно.
Разгледах вътре как е и в самото захранване на прожектора влизат фаза, нула и заземяване, но от захранването към прожектора само фаза и нула.

Къде да търся проблема?Да го оставя ли така?Принципно прожектора ми е да го оставя да свети на вилата нощен постоянно и денем да се изключва с фотоклетката.
xperia - специалист
Като обърна щепсела, тоест сменя фазата и нулата това изчезва, явно някой ме излъга от другата тема, че няма значение мястото на фазата и нулата........
hidrazin - майстор
Не знам кой какво и в коя тема те е излъгал. При прекъсване на захранване на каквото и да е задължително се прекъсва фазата а не нулата. Поне заради безопасността а не заради йофтиния китайски прожектор. Така че - оправи си схемата. Винаги да се прекъсва фазата или фазата и нулата заедно.
:partyman:
xperia - специалист
Аз съм го направил както трябва, просто пуснах тема в раздела, защото исках да го свържа с щепсел за да го пробвам, но както и да е.
ПП Лед прожектор, където не е китайски нема, то на Българския пазар не се предлагат други.

Тема "Проблем с лед прожектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: