Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
И на мен ми се струва сложно упражнението, от всеки бутон да можеш да командваш всичко (да светваш и да гасиш). У нас на малко места се слагат такива скъпи неща.
MIRO_073 - майстор
е.
Последна промяна от MIRO_073 на ср яну 15, 2014 10:16 pm, променено общо 1 път.
todortv - майстор
Обратна връзка означава, състоянието на всеки кръг да влезе в дигитален вход на контролера.
hidrazin - майстор
drastar , има релета на Шнайдер за централизирано управление на групи от импулсни релета. Те са iATLc+c и iATLc+s. Нещо обаче не можах да намеря подробна информация за тях.
За това реле iATLc+s пише че осигурява централизирано управление по контролна линия на група импулсни релета всяко от които комутира независима верига, като при това се запазва индивидуалното местно управление на на всяко импулсно реле.
За другото iATLc+c пише че осигурява централизирано управление на група импулсни релета от типа iTL или "ITL + ATLc".
Ако намеря и начина на свързване ще пиша пак.
iATLc+c
:partyman:
drastar - специалист
Благодаря, имам доста каталози на шнайдер, сега ще ги разгледам.
:partyman: :partyman:
Rumen72 - специалист
Реши ли проблема, програмата е абсолютно елементарна, всеки бутон светва своята част при натискане и я гаси при натискане и задържане за4 сек. а главният светва всичко при натискане и гаси всичко принатискане за 4 секунди, после всеки пак може да светва или гаси своята част или всичко да се светне от главният , всички бутони работят независимо един от друг. принципа е даден а програмният прозорец, просто трябва да добавиш кокото бутона ти трябват или колкото вхада и изхода имаш.

Прикачен файл

11.jpg
11.jpg (70.83 KиБ) Видяна 669 пъти
plamen6703 - майстор
Румба, все пак са минали над 5/пет/ години от проблема :cool: ! :partyman:
nikolov333 - майстор
Те верно са минали, ама и аз съм се блъскал със същия проблем, а тая тема не бях я видял, та го реших с една направи си сам система.. :-D
viewtopic.php?f=11&t=61490&start=50#p964969

Тема "Проблем с осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: