• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
i486 - специалист
Трябва да взема LED лампи (луни), но се чудя с бяла или с жълта светлина да избера. Досега бях убеден, че бялата е по-добър вариант, но четох на 2-3 места пропаганда, че жълтата (мека, 2700К) е по-подходяща за домашна обстановка (баня в случая). Така ли е или не е? Трудно (скъпо) ще излезе изпробването в реални условия.
VLADO66 - майстор
Аз обичам топлата светлина до 3000К.
DundyTheCroc - майстор
Аз лично предпочитам също топлата, става по-уютно, студената прави помещенията някак стерилни и призрачни дори.
Но както е казало кучето - Въпрос на вкус и се близнапо под опашката :-D
i486 - специалист
Една обикновена крушка с жичка 2700К светлина ли има или "студена"? Важното е да е осветено нормално, а не някакво сумрачно или с изкривени цветове.
Gnus - специалист
Досега сме живели с жълтата светлина на класическите нажежаеми крушки, затова тя ни се струва по-домашна. Но като бях малък, баща ми оборудваше всички стаи с луминисцентни лампи и аз някак си съм привикнал и на тях.
Въпрос на свикване е.
Andri01 - майстор
Термините са : "студено бяла светлина " и " топло бяла светлина".Това е определение при луминисцентните лампи,но важи и за другите,в зависимост от температурата на осветителното тяло. Втората е за предпочитане / според мене/ ,тъй като е по-близка да дневната светлина.
VLADO66 - майстор
Ето нагледно
Прикачен файл:
xenon-information-pic5.png
xenon-information-pic5.png (33.48 KиБ) Видяна 7467 пъти
Gnus - специалист
Значи дневната светлина е това, което наричаме студена светлина? Не напразно луминисцентните лампи на руски са ЛДС.
boqn_zara - специалист
Дневната светлина е около 5000-6000К.Ето малко инфо за интересуващите се...http://www.aktivnipotrebiteli.bg/статия ... мпи-част-1
i486 - специалист
Взех си жълти (2700К). Загледах в едно заведение на бара - имаше жълти и бели. Наистина белите някак студено усещане създават.
  • 1
  • 2

Тема "Бяла или жълта светлина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: