Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kam34 - специалист
Ако искаш да имаш авариен стоп бутон то двигателя на циркуляра ти трябва да се включва с контактор и двоен ключ пуск-стоп. Има и готови пускатели в една кутия с бутоните в комплект. Ако вече имаш такъв не е нужно да купуваш специалната бутониера. Вижда ми се хилава и може да се разпадне с това отваряне и затваряне. Има гъби и в отделна стабилна кутия която можеш да я сложиш на удобно за теб място без да променяш нищо по кутията на сегашния пускател. http://www.tashev-galving.com/028+EMR14 ... 0%B8%D1%8F В този случай аварийния стоп бутон се връзва последователно във веригата на стоп бутона на контактора.

Гъбите ги има в всеки магазин за електроматериали, ето и по евтин вариант http://vikiwat.com/buton-xal-b164h29-40 ... -stop.html
Георги Иванов(алцек) - специалист
Благодаря на всички колеги които се отзоваха на въпроса ми ,вече се ориентирах и ще ви покажа какво съм направил когато съм готов.
krasko_ood - специалист
Здравейте и от мен. Може ли да поместите схема на включвател който ще има два контакта. Ще се ползва за оберфреза и други подобни дреболии. В нета видях едно клипче където се включва фрезата към включвателя и другия се включва в мрежата.
shadow__01 - майстор
krasko_ood написа:
Здравейте и от мен. Може ли да поместите схема на включвател който ще има два контакта... В нета видях едно клипче....
Може ли да обясните по-точно и разбираемо или направо да дадете линк към клипчето.
nikolson - майстор
Май пита за авариен стоп-бутон тип гъбка.
krasko_ood - специалист
nikolson написа:
Май пита за авариен стоп-бутон тип гъбка.
Нещо подобно от този клип http://www.youtube.com/watch?v=blz_EWRj ... ture=share в 4,31 минута най ясно се вижда
shadow__01 - майстор
krasko_ood написа:
4,31 минута най ясно се вижда
Имаш на превид, когато се включи едната машина да включва и другата автоматично?
krasko_ood - специалист
shadow__01 написа:
krasko_ood написа:
4,31 минута най ясно се вижда
Имаш на превид, когато се включи едната машина да включва и другата автоматично?
В случая от място едното включваш уреда, а другия в мрежата
petrov_ - специалист
Здравейте,видях че има тема с моя проблем.не знам колегата намери ли търсения от него ключ,не е писано от доста време по темата.И аз ще си правя подобна фреза с циркуляр,но искам да сложа един контакт и в него ще бъде включено или фрезата или циркуляра,преди него трябва да сложа някакъв ключ за пускане и аварийно спиране.няма да има релета контактори не ги знам тези ключове който му предлагахте на какъв принцип работят.В случая дали ще ми вършат работа?Идеята ми е нещо такова да търся.

Прикачен файл

циркуляр.jpg
циркуляр.jpg (61.1 KиБ) Видяна 1449 пъти
hidrazin - майстор
Цъ. Ще трябва и един контактор. Това са само бутони за оперативни вериги.
:partyman:

Тема "Търся тези включватели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: