Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petrov_ - специалист
hidrazin написа:
Цъ. Ще трябва и един контактор. Това са само бутони за оперативни вериги.
:partyman:
Тази снимка съм я извадил от един клип,там връзва бутона,ключа,контакта и в него включва машината с която ще работи.
petrov_ - специалист
Защо ще ми трябва контактор,без него няма ли да стане?На какав принцип работи този авариен стоп бутон?
fikata - майстор
petrov_ написа:
На какав принцип работи този авариен стоп бутон?
Аварийният стоп бутон работи на принципа че е включен в оперативната верига на бобината на контактора. В тази верига, която разрешава да се подаде напрежение на бобината на контактора, който чрез силовите си контакти трябва да подаде напрежение на ел.двигателя.
В тази оперативна верига се разрешава включването на двигателя когато бутон "пуск" задействан, ако термичната защита не е изключила при претоварване, ако крайни аварийни изключватели за хода на изпълнителния механизъм не са задействали, ако има изключватели на предпазни капаци и др. логики във схемата на управление и т.н. и т.н.
Спирането на двигателя може и да се осъществи и чрез бутона стоп на механичния включвател, или чрез обикновен прекъсвач през който минава силовата верига на ел.задвижването.
"Аварийният стоп бутон " е предназначен за аварийно спиране. т.е чрез монтирането му на различни невралгични места по машината при необходимост чрез бърз достъп до него да се изключи ел.задвижването, без да се ходи до пусковото табло или пускателя на машината.
Има аварийни стоп бутони, които след натискане и отпускане възстановяват контакта си.
Има аварийни стоп бутони, които след натискане и отпускане НЕ възстановяват контакта си. Т.е те са самазаключващи се и въстановяват нормалното си състояние след операторска намеса - остараняване на причината за задействането на аварийния стоп бутон.
darken_nz - специалист
Основно идеята на повечето бутони и прекъсвачи е за оперативни вериги, което ще рече - малки токове.
В една силова верига могат да текат и 80А. Но в оперативната верига са в пъти по-малко. Комутационната способност е според бутона/прекъсвача. Примерно - 3-4, 5-6 А. На някои пише 10, дори 16, но ме съмнява искрено да остиска това нещо.
petrov_ - специалист
darken_nz написа:
Основно идеята на повечето бутони и прекъсвачи е за оперативни вериги, което ще рече - малки токове.
В една силова верига могат да текат и 80А. Но в оперативната верига са в пъти по-малко. Комутационната способност е според бутона/прекъсвача. Примерно - 3-4, 5-6 А. На някои пише 10, дори 16, но ме съмнява искрено да остиска това нещо.
При мен няма да има чак такива натоварвания,ще се включва ръчен циркуляр който е 1200w или оберфреза 1000w но никога няма да работят заедно.Така че ако сложа един авариен стоп бутон и някакъв двупозиционен ключ,дали ще стане?

Прикачен файл

028 EMR1709.jpg
028 EMR1709.jpg (17.04 KиБ) Видяна 1480 пъти

Прикачен файл

product_1981-228x228.jpg
product_1981-228x228.jpg (8.54 KиБ) Видяна 1480 пъти
fikata - майстор
А как ще пазиш двигателя от претоварване и к.с.?
petrov_ - специалист
fikata написа:
А как ще пазиш двигателя от претоварване и к.с.?
Това са ръчни инструменти,идеята ми е да ги направя стационарни .ще бъдат монтирани на плот и за по лесна работа и по безопасна (по бързо спиране) до сложа бутона и ключа.

Прикачен файл

product_2920.jpg
product_2920.jpg (46.35 KиБ) Видяна 1423 пъти

Прикачен файл

OF-1800ve-500x500.jpg
OF-1800ve-500x500.jpg (81 KиБ) Видяна 1423 пъти
Георги Иванов(алцек) - специалист
А ако работи със оригиналните включватели които са на машините как ще ги запази от претоварване и к.с. ?-това към fikata.

petrov_ слагай както си наумил,много хора ти казаха какво да направиш,но едно си баба знае -едно си бае. Все пак уредите са си твои.
fikata - майстор
алцек
Post subject: Re: Търся тези включватели
PostPosted: Thu Mar 17, 2016 1:53 pm
А ако работи със оригиналните включватели които са на машините как ще ги запази от претоварване и к.с. ?-това към fikata.
До този момент petrov_ никъде не споменава,че ще работи с ръчни инструменти.
Най малко това се разбира от снимката с работния плот и циркуляра, която е постнал като илюстрация за намеренията му.
Post subject: Re: Търся тези включватели
PostPosted: Thu Mar 10, 2016 6:29 pm
petrov_ - специалист
Благодаря на всички за съдействието което ми оказахте,отивам да купя необходимите части и през почивните дни ще действам.

Тема "Търся тези включватели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: