• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
silent - майстор
dobcho_vn написа:
Само майстори тука - единия усилва не знайно какъв предпазител, другия шунтирва високоволтовия кондензатор, ум да ти зайде.
Авторе, тъй кат гледам май няма да се оправиш сам, ама е похвално, че искаш.Та в този дух, снимай, сложи снимките и обясни кое как и къде, моля.
Зайде не зайде специалисте това е положението. Не те знам ти по какво си специалист но съм склонен да вярвам на хората от другия форум благодарение на тях и на техния съвет си оправих печката а благодарение на теб чета надменност и празнословие. Ако можеш помагай ако не можеш си запази умнотиите за себе си.
dobcho_vn - специалист
Ами помогнах доколкото мога.
Помолих за снимки и чрез тях автора да обясни какво е правил до сега.
kuger - майстор
silent написа:
Колега аз не се занимавам с подобна техника но преди доста години по същия начин изгоря предпазителя и спря да работи. Прочетох в един форум за ремонт на битова техника за евентуалните повреди и се оказа едно от нещата които бяха споменали -пробил високоволтов кондензатор. Слага се за да намали радиосмущенията. Шунтирах го защото нямак под ръка подобен и вече доста години работи без проблеми.
Шунтира го, казваш, и работи печката?
todortv - майстор
silent написа:
.........пробил високоволтов кондензатор. Слага се за да намали радиосмущенията. Шунтирах го защото нямак под ръка подобен и вече доста години работи без проблеми.
Може би не си го шунтирал, а изолирал!
За кондензатор на малката платчица с предпазителя ли става въпрос?
Нали не говориш за кондензатора долу до трафа?
silent - майстор
Поазрърсих се кондензаторите са на входа на магнетрона. Както написах хората от другия форум казаха че нямат отношение към самата работа на микровълновата а са поставени за да намалят радиосмушенията към други електронни уреди. Просто разпробих пластматата и директно свързах кабела. . Виждаше се като след късо по пластмасата преди да го изчегъртам. И да печката работи все още 5 години по късно. Поразрових се за линкове и намерих един в който става въпрос за въпросните кондензатори. Надявам се да са в помощ на автора а и на тези които си ммислят че много знаят пък то се оказва че чак толкова не знаят.
http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... 3&topic=30
http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... &topic=193
kuger - майстор
Когато пишеш нещо не си мисли, че всички знаят за какво пишеш. Конкретизирай нещата, това са ПРОХОДНИ кондензатори.
silent - майстор
Аз съм написал че не съм специалист, и съм дал обяснение доколкото мога. Пък вие като сте специалисти що не се сетихте. Ма е по-лесно язвително да покажете на простолюдието че за нищо не става.
kuger - майстор
silent написа:
Аз съм написал че не съм специалист, и съм дал обяснение доколкото мога. Пък вие като сте специалисти що не се сетихте. Ма е по-лесно язвително да покажете на простолюдието че за нищо не става.
Далече съм от мисълта да обиждам някого, който е специалист в друга област, примерно, в която аз съм лаик.
Колега, ако се чувстваш обиден, моля, приеми извиненията ми!

пп: не се приемам за специалист, не гледай какво пише под ника ми.
silent - майстор
Извинявай и ти ако съм те засеганал. или ако е прозвучало грубо. Аз не се засягам за себе си...Толкова отдавна съм в мрежата че от нищо не се засягам лично. Опитвам се доколкото мога където мога да помагам с каквото мога на когото мога или просто да изразя лично мнение без претенции за последна инстанция и без да поучавам.
Инженер Ганев - напреднал
Tака като гледам само hidrazin е изразил компетентно мнение. Петров, както каза колегата hidrazin пипането в микровълнова фурна си е опасна работа! И аз да предупредя, напрежението на магнетрона е от порядъка на 3000 V (три хиляди волта, сериозна работа!). Освен това не стойте в близост до микровълнова фурна (пусната) с отворен капак, попадате в област на СВЧ електромагнитни изчлъчвания, които ти чукат директно мозъка! Щом бушоните на а МВфурната все горят, значи има сериозен проблем, и трябва да се види от специалист.
  • 1
  • 2

Тема "проблем с микровълновата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: