Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
spokoen - специалист
Колеги търся качествен автоматичен витлов предпазител.
Попадам на последно само на турски и китайски.
Има ли general electric (GE) или друга добра марка?
Благодаря!
PCL82 - майстор
Преди време имаше пловдивски на ЕАЗ в практикер, това е най-читавото, за което се сещам на пазара. Тенденцията е витловите предпазители с резби Е27 и Е33 да изчезнат и затова реномираните фирми не произвеждат автоматични предпазители за тях, за да те накарат да си кушиш ново табло с нови предпазители и оборудване.
spokoen - специалист
Така очаквах да чуя, но все пак да пробвам :)
fikata - майстор
Въпреки "тенденцията тези витлови автоматични предпазители да изчезват" все още ги има на пазара. Даже има и старата марка "Polam" с която вече четвърт век е зарадено моето АП и до сега съм имал проблеми. Казват,че ги имало в Конрад, но зложелателни слухове казват,че и те били китайско производство. Има ги и тук:http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=3753Има ги и другаде . Но:
Преди да оплюваме днес всички такива съвременни витлови автоматични предпазители от цялата серия по номинален ток на производителите, нека да се опитаме да си отговорим защо само един такъв предпазител навит на едно и също място в таблото ни създава проблеми, а другите наредени до него от същия производител такива проблеми няма.Дали проблемите не идват от лошата връзка на проводниците с основата на този предпазител.Сещаме ли се,че при такива стари инсталации контактните връзки стареят,окисляват се и трябва да се проверяват и презатягат? Дали пък вече с течението на времето към този предпазител броят на консуматорите,т.е товарът на този кръг не се е увеличел до границата надхвърляща номиналния ток на този предпазител?
Бързам да го кажа това, преди да дойдат съвременните специалисти,които категорично ще те убеждават,че е време да си смениш цялото АП с ново със съвременни автоматични предпазители на ДИН шина . Даже ще ти дадат съвети с какво точно табло и какви точно предпазители да го смениш на изгодна цена и с известни марки.
PCL82 - майстор
Автоматичните предпазители в конрад може и да са Polam, но на опаковката пише КНР. Може производителят да е изнесъл производството. Дали са добри не мога да кажа. Интересно е, че се предлагаше стойност 32А за Е27, който до някъде трябва да съответства на стопяем 25А, защото стопяемите търпят по-голямо кратковременно претоварване (по-бавни са). Такъв бих сложил за главен при някое старо захранване на топлофициран апартамент изпълнен с 4мм2 и главен 25А в електромерното табло.

Аз у нас карам с един оригинален полски L16A (черен), който намерих неупотребяван в един шкаф, и съм го сложил на кръга на кухнята. Най-много един два пъти в годината да изключи от претоварване, и ако нещо даде на късо.

Тема "Aвтоматичен витлов предпазител - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: