Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tysonlkr - специалист
Налага се да сменя кондензатор на двигател на вентилатор, който е 1 микрофарад, но не можах да намеря такъв и в магазина ми предложиха 1,5 микрофарада. И на двата толеранса им е +-5%, и като пресметна не влиза в границите.
Има ли проблем ако сложа по-големия кондензатор :?
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
...За електролитни става въпрос, нали? Или?
:prayer: Боже, Боже, де си? И къв ще го дръвчи там електролитния?
http://apogee99.com/index.php?main_page ... ts_id=2044
:partyman:
Junak - майстор
Виж сега, thinkpad, ако не можеш да направиш разлика между електролитен и неелектролитен кондензатор, по добре не пиши в този форум. Вземи, удари една ръка на Иванов за цимента :lol:

P.S. Може да изтриете и това...
valentino76bs - майстор
Дай данни на вентилатора?
tysonlkr - специалист
Такъв е точно какъвто hidrazin показа в линка, Но според мен не е много рентабилно за поръчка от 2 лв да дам 4 лв за доставка
Обиколих 3 магазина в Монтана и нямаха 1 микрофарад, предложиха ми 1,5 и продавача каза че нищо няма да му има на двигателя. Но аз винаги си имам едно на ум за всички търговци и затова питам вас.

Какви последици за двигателя може да има, ако сложа 1,5 вместо 1 фарад? Може ли да го прецакам с този по-голям кондензатор?
valentino76bs написа:
Дай данни на вентилатора?
То е двигател на вентилатор за конвертор клима 2000. Не се чете надпис върху двигателя. Нямам данни какъв е двигателя. Единствено мога да кажа че е с три скорости.
miroton - майстор
1 фарад?
тоя кондерзатор ще прилича на 200литров варел

Абе щом хората са сложили 1мф си сложи и ти 1мф,пък и магазина могат да ти докарат по поръчка.
hidrazin - майстор
tysonlkr написа:
Обиколих 3 магазина в Монтана и нямаха 1 микрофарад,...

Хайде сега бягай до четвъртия магазин и си поръчвай:
http://elimex.bg/product/25887/c1m-450vac.html
На линка има един код - Код: 42741. Запиши си го и го кажи в магазина. Така ще стане бързо и няма да имаш проблеми с това, какво точно ти доставят. Тези FACON не са много читави, както и всичко друго от елимекса, но що, държиш да не плащаш доставка... И не слагай 1,5 микрофарада. Не случайно са сложили 1 микро с 5% толеранс.

Относно thinkpad - не знам къде му изчезнаха мненията. :? По принцип донякъде има лееееееко право. Наистина има електролитни НЕПОЛЯРНИ кондензатори за електродвигатели. Въпреки това, когато става дума за пусков или работен кондензатор се подразбира неелектролитен и в частност електролитен неполярен, сметнат именно за такава работа.
Лично аз нямам добри мнения за електролитните неполярни за двигатели. Използвайки течен диелектрик намаляват размерите на кондензатора, неговата цена и естествено срока му на работа. :)
:partyman:
silent - майстор
според мен няма да имаш проблеми ...по кофти е ако сложиш по малък....
8180 - майстор
hidrazin написа:
Относно thinkpad - не знам къде му изчезнаха мненията. :?
И аз не знам къде точно отиват като ги изтрия. :)
shadow__01 - майстор
8180 написа:
И аз не знам къде точно отиват като ги изтрия. :)
Не е ли малко обидно да изтривате така постовете на колегата съфорумец?

Тема "Замяна на кондензатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: