• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
radius - майстор
Пак да попитам, че не остана време: Ако сложа гребен към останалите предпазители от реда, надеждно ли ще е да свържа кабела ( 6 кв.мм) заедно с гребена?
MIRO_073 - майстор
radius написа:
Пак да попитам, че не остана време: Ако сложа гребен към останалите предпазители от реда, надеждно ли ще е да свържа кабела ( 6 кв.мм) заедно с гребена?
Спокойно можеш да сложиш в един предпазител гребен и кабел до 10мм2 и да го стегнеш надежно.
Последна промяна от MIRO_073 на вт фев 25, 2014 8:49 am, променено общо 1 път.
fikata - майстор
MIRO_073 написа:
fikata просто поста ти както си го написал е двусмислен и грешно разбираем.
Поста,който съм написал не е плод на мое лично творчество а съдържа само цитати от производители на този кабел.NYM-J NYM-O
http://www.gamakabel.com/e107_files/dow ... _NYM-O.pdf
http://www.elkabel.bg/bg/catalog/product/page/2/id/14
Ако за тебе написаното е двусмислено и грешно разбираемо, посъветвай тези,които са го написали какво да "махнат".
radius - майстор
MIRO_073 написа:
radius написа:
Пак да попитам, че не остана време: Ако сложа гребен към останалите предпазители от реда, надеждно ли ще е да свържа кабела ( 6 кв.мм) заедно с гребена?
Спокойно можеш да сложиш в един предпазител гребен и кабел до 10мм2 и да го стегнеш надежно.
Добре, ти писа че става и с монофазен гребен, правилно ли разбрах Ако ги сложа на трифазните предпазители, не си ли пречат един на друг, тъй като са в една равнина? Ако е несиметричен, единия нагоре, другия надолу, ами третия? И трябва да му махна 2 от 3 пина.
Натискам се за монофазен, защото остатъка може да го ползвам за мостове отдолу на ДТЗ-тата към предпазителите.
MIRO_073 - майстор
radius написа:
MIRO_073 написа:
radius написа:
Пак да попитам, че не остана време: Ако сложа гребен към останалите предпазители от реда, надеждно ли ще е да свържа кабела ( 6 кв.мм) заедно с гребена?
Спокойно можеш да сложиш в един предпазител гребен и кабел до 10мм2 и да го стегнеш надежно.
Добре, ти писа че става и с монофазен гребен, правилно ли разбрах Ако ги сложа на трифазните предпазители, не си ли пречат един на друг, тъй като са в една равнина? Ако е несиметричен, единия нагоре, другия надолу, ами третия? И трябва да му махна 2 от 3 пина.
Натискам се за монофазен, защото остатъка може да го ползвам за мостове отдолу на ДТЗ-тата към предпазителите.
Как монофазен гребен на трифазни предпазители? Никои не ти е казвал такова нещо. Монофазен гребен използвай от ДТЗ към предпазителите за която се отнсая. Ако искаш да използваш трифазен гребен трябва последните два предпазителя за осветлението, които на са през ДТЗ да ги преместиш след главния и от него ще ти трябват 5 пина от трифазния гребен. Прехвърли с кабел фазите от гребена към ДТЗ за да ги захраниш и СЛЕД тях можеш да използваш монофазен гребен като го отрежеш съответно колкото предпазителя захранваш+1 пин за фазата на ДТЗ
radius - майстор
Много се зачудих за предното табло като ми каза "Не ти е нужен трифазен гребен и никой не ти е казвал да слагаш такъв". Не можех да си представя как ще сложиш отгоре три монофазни гребена и затова исках да ми покажеш как ще заобиколиш нулите на ДТЗ и изходите на предпазителите след тях(които също са отгоре). Ти предлагаш гребен само за отдолу, това обяснява защо е монофазен. Вече съм наясно какво ми трябва. Не ми се иска да местя лампите до главния, не знам има ли правило или не, но съм свикнал слабите кръгове да са най-далеч от главния предпазител.
MIRO_073 - майстор
а

Прикачен файл

IMG758.jpg

Прикачен файл

IMG759.jpg
radius - майстор
Честно казано, тия ДТЗ не бях сигурен дали входа им не е задължително отгоре и затова съм окабелил обратно на твоята картинка. Вече е малко късно да размествам, тъй като съм подредил кабелите, пуснал съм захранващите между отделните редове, само остава да хвана ДИН-шините с пълнежа.
MIRO_073 - майстор
radius написа:
Не ми се иска да местя лампите до главния, не знам има ли правило или не, но съм свикнал слабите кръгове да са най-далеч от главния предпазител.
Осветлението най малко грее. Затова се слага до главния прекъсвач, а по-мощните кръгове по-далече за да не концентрира топлина в една зона. Подходящия гребен осигурява необходимото сечение за товара.
radius - майстор
Има логика в това което казваш, но нека не забравяме каква ми е "пръдлива" партидата. С главен АП 25А, мощностите не са много мощни :lol: .
Тези шнайдерски ДТЗ имат ли вход и изход или както ги сложиш?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Изграждане на заземления, катоден отводител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: