• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shadow__01 - майстор
Може да използваш тази схема ако не ти е ясно кое как точно да го свържеш.
Ако има корекции колегите съфорумци ще коригират, но ще работи и в този си вид.
Прикачен файл:
IMAG044.jpg
IMAG044.jpg (84.61 KиБ) Видяна 1911 пъти
gandalf_hsr - специалист
Извинявам се че пак ви занимавам с но се чудя такъв адаптер ще ми свърши ли работа:Изображение
Адаптера е от следният сайт:http://www.proton-bg.com/Products.aspx? ... egory_ID=0,или някой друг да избера.От този сайт ще поръчам терморегулатора и да съчетая поръчката в едно. :partyman:
gandalf_hsr - специалист
Терморегулатора е на 220в.
ivanovbg - майстор
Доста е по мощен от нужното. Старо зарядно за телефон на 12 волта нямаш ли?
2v6 - майстор
Johny написа:
2v6 Нали искаш цифрово управление. Сложи му стъпков мотор и ще си спестиш и крайните изключватели. :)
Не залитайте по модерни технологии. Нито е скъпо, нито е сложно. Човека има готови елементи, ограничен ресурс и търси помощ при тази база.
Човека вече се сети, че ще трябва и термостат за инкубатора...
За изключването всъщност е достатъчен един изключвател, свързан успоредно на контакта от релето. Просто да се натиска в двете положения.

А цифровото управление е за тези, които видят тази тема и разберат колко трудно и скъпо може да стане с разни "готови елементи".

Наскоро си взех едно Леонардо за 10 лв. Цифров температурен датчик струва 2 лв, захранване 5V - 2лв.

За 20-на лева (доставката е безплатна) може да се сглоби управление не за един, а за три инкубатора :)
Johny - майстор
ivanovbg написа:
Доста е по мощен от нужното. Старо зарядно за телефон на 12 волта нямаш ли?
Какво от това, ако го има в къщи. Не пречи, че е по-мощен адаптера.
Не мога да разбера, защо болшинството от знаещите само търсят кусури или или си пишат за нещо, което само те си знаят. Дай на човека читаво решение и не се занимавай със словесна еквилибристика и писане на глупости. А ако не разбираш, просо си трай!
shadow__01 - майстор
gandalf_hsr написа:
Извинявам се че пак ви занимавам с но се чудя такъв адаптер ще ми свърши ли работа:
Ще стане. Твой си е избора дали ще го поръчаш от сайта или купиш от магазин.
gandalf_hsr - специалист
ivanovbg написа:
Доста е по мощен от нужното. Старо зарядно за телефон на 12 волта нямаш ли?
За съжаление нямам все са около 5в има на 19в от лаптоп но те пък са големи.Клолко мощен да търся и има ли подходящ в посоченият сайт,или ако може ми посочете конкретен адаптер който да поръчам или да намеря подобен.
"Човека вече се сети, че ще трябва и термостат за инкубатора..." То термостата не може да се спести при инкубатора невъртенето на яйцата може и ръчно.
Реално не очаквах да стане толкова трудно със свързването на елементите.Но и сега небих платил исканите ми пари а бих питал по форумите разбиращите как да се справя.Поне така ще науча нещо ново а ако платя на някой самозван майстор ще ме мотае и накрая ще каже с такива матеряли толкова се получи(случвало ми се е).
gandalf_hsr - специалист
Изображение
Значи такъв или подобен адаптер става,още утре ще отскоча до магазините за електро части давидя дали ще намеря нещо подобно,ако не намеря ще поръчам по нета даденият адаптер.Благодаря за мненията ви..
ivanovbg - майстор
Johny написа:
ivanovbg написа:
Доста е по мощен от нужното. Старо зарядно за телефон на 12 волта нямаш ли?
Какво от това, ако го има в къщи. Не пречи, че е по-мощен адаптера.
Не мога да разбера, защо болшинството от знаещите само търсят кусури или или си пишат за нещо, което само те си знаят. Дай на човека читаво решение и не се занимавай със словесна еквилибристика и писане на глупости. А ако не разбираш, просо си трай!
Щото доста грее и се сещаш че като не е стабилизирано и за да падне напрежението на 12 волта при ампер при тази мижава консумация ще е поне 16 ...Пък и каза че ще го поръчва от сайта... Земи почети и помисли, пък после пиши.

gandalf_hsr, имаш ли поялник и знаеш ли да работиш с него?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Как да свържа 12v траф към ел.моторче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: