• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ribnikolaevi - майстор
Доста се чудих къде да пусна тази тема. В Дърводелство или тук. И реших, че тук ще има повече профита, които да дадат ценни съвети.
Става въпрос за следното. Ел. инсталацията ми е изградена, монтирани са ключове, контакти и и.н. Ползвал съм серията Уника Алегро за 8 броя 6 модулни рамки и серията Уника Плюс за останалите.
Проблемът ми е с декоративните рамки. Серията Алегро е с доста ограничен избор на цветове, отделно и с доста солена цена. Имам хубава дървесина, остана ми от паркета. И си мисля дали мога да си направя сам дървени рамки. Външната геометрия смятам да стане с някакви машини с ЦПУ - фрезовки и т.н. Обаче начина на захващане към металните рамки не ми е ясно дали и как може да стане.
Затова пускам това питане тук, ако някой има идея и може да помогне.
MIRO_073 - майстор
Мисля, че не не можеш да ги направиш, ама не пречи да опиташ.
ribnikolaevi - майстор
Знам, че такива рамки не се монтират всеки ден и шанса да има във форума някой, който ги монтира, не е голям. Идеята ми е ако има все пак такъв човек, или може би търговец, настроен дружелюбно към подобно питане, да каже на какъв принцип е захвата. Дали въобще мисията е възможна?
Ясно е, че нещо "щраква" ... но какво ли е то и сложно ли е да се направи копие...
MIRO_073 - майстор
ribnikolaevi написа:
...Ползвал съм серията Уника Алегро за 8 броя 6 модулни рамки ...
Какъв цвят те интересува? Все пак Alegro се прави в 13 цвята?

Ти на това за 6 модулна рамка солена цена ли му викаш?

mgu4.106.18 1 6 mod. cover frame C 3.95
mgu4.106.25 1 6 mod. cover frame C 3.95
mgu4.106.13 1 6 mod. cover frame C 9.99
mgu4.106.24 3 6 mod. cover frame C 10.09
mgu4.106.30 6 6 Modules C. Frame C 10.23
mgu4.106.42 1 6 mod. cover frame D 10.03
mgu4.106.51 7 6 mod. cover frame C 10.03
ribnikolaevi - майстор
Не знам откъде ги взе тия цени. Ето какво имам от конфигуратора на Шнайдер ( http://www.schneider-electric.bg/sites/ ... unica.page ):
теракота - 22.11 лв
ледено син - 22.18 лв.
индиго - 22,11 лв.
графит - 14.58лв
шампан - 22.18 лв.

Единствено синия или теракотата се връзват горе-долу с интериора на момчешката стая. За дневната - нямам подходящ. Трябва ми или оранжев, или кафяв, като кожа. За спалнята - няма подходящ цвят. Нещо кафяво трябва. За момичешката - няма подходящ - лилаво или розаво търся.
И понеже от една страна не са евтини, от друга трябва да направя компромис с цвета, затова ми хрумна дали е възможно да си ги направя от паркетините, тогава ще изглеждат точно като пода и няма да дразни, а напротив.

Иначе имам 8 рамки Алегро, от тия дето изобщо стават по 22 лева са 176, само за рамките. Имам още към 20 рамки на Уника плюс, повечето единични но и няколко двойни. И там цените са към 22 лв бройката за двойните и 12-15 да единичните.

Та това е обяснението защо обмислям подобно решение.

Това, че цитираш цени, да го разбирам ли че си навътре с материята, или просто си се поровил сега за да провериш?

Това е за дневната - кафяв или оранжев.
Прикачен файл:
Photo-0023.jpg
Photo-0023.jpg (71.2 KиБ) Видяна 1231 пъти
MIRO_073 - майстор
Питаш за рамки. Това са цени само на декоративни рамки. Без механизми и монтажна рамка.

mgu4.106.42 1 6 mod. cover frame D 10.03 - индиго
mgu4.106.51 1 6 mod. cover frame C 10.03 - теракота

Цена на монтажна рамка 6 модула

mgu7.106 1 Support Frame Zamak 6m C 8.39
Това, че цитираш цени, да го разбирам ли че си навътре с материята, или просто си се поровил сега за да провериш?
Разбирай, че съм навътре в материята :)
ribnikolaevi - майстор
Ако цените ти са в лева, звучат доста по-добре.
Последна промяна от ribnikolaevi на ср яну 29, 2014 1:30 pm, променено общо 3 пъти.
hidrazin - майстор
+1 Навътре е.
Това с изработката - няма да стане. Поне не и прилично и удачно. Вероятно и като цена ще е нагоре и с неясен краен резултат.
Като не ти харесват цветовете, взимаш най-евтиния и караш със спрей. Винаги съм се дивил на хора дето чак толкова робуват на цветове и форми. Ще речеш че ще си ляга в леглото с тях. Пък и практиката показва че най-късно след 1-2 месеца преставаш да забелязваш какво си монтирал стига да работи нормално. И на останалите - гости, приятели... хич не им дреме какво си сложил. Ако кажат някоя похвална дума, то ще е от елементарно уважение или отбиване на номер.
Скъпи били. Ами то кеф цена няма. Като нямаш пари, не ходиш на море.
:partyman:
ribnikolaevi - майстор
Hidrazin, да не попита човек нещо. Нито съм убил някого, нито съм откраднал нещо. Питам. Пък ти чак до морето ме хвърли!
Как ме емна ...?! Не виждам причината ама карай. Тук доста често някой се дразни че питат. Нали е форум ... питаме. Ти сигурно всичко знаеш и нищо нямаш нужда да питаш!

На колегата MIRO_73 благодаря, сега видях грешката си, конфигуратора включва и цената на металната рамка, която при мен вече е налична и монтирана.

Остава цвета ...
Последна промяна от ribnikolaevi на ср яну 29, 2014 1:37 pm, променено общо 2 пъти.
MIRO_073 - майстор
ribnikolaevi написа:
Ако цените ти са в лева, звучат доста по-добре.
В лева са.
  • 1
  • 2

Тема "Дървени рамки за Шнайдер Алегро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: