• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Добре няма да бързам да не изгоря нещо. Ще го пусна без елмотор да видя параметрите. Не знам какви са.
Ел. мотора предполагам трябва да променя сегашното свързване ( така го купих)
Ако параметъра tCC не е на фабрични 2С то как е по добре да бъде?

Прикачен файл

atv5.JPG
atv5.JPG (31.51 KиБ) Видяна 1081 пъти

Прикачен файл

dv1.JPG
dv1.JPG (56.79 KиБ) Видяна 1088 пъти

Прикачен файл

dv2.JPG
dv2.JPG (45.1 KиБ) Видяна 1088 пъти
stoy@n - специалист
Според табелката трябва да го свържеш в триъгълник и да промениш необходимите параметри на контролера. Успех!
:partyman:
krasi92 - майстор
При малки обороти ако не е предвиден за работа с инвертор мотора ще прегрява.Помисли за допълнително охлаждане
estorm - специалист
Много благодаря за помощта! Имам въпрос относно захранването с напрежение 220в. Обичайно се означава с L,N тук в случая кое ми е фаза и кое нула?

Прикачен файл

20210206_192442.jpg
20210206_192442.jpg (65.76 KиБ) Видяна 1033 пъти
iliya_i - майстор
съб фев 06, 2021 7:32 pmestorm написа:
Обичайно се означава с L,N тук в случая кое ми е фаза и кое нула?
Включваш към L1 и L2 без значение как.
estorm - специалист
Здравейте, мина време бях поизоставил нещата сега довършвам започнатото. Altivar 28 е честотния регулатор. Двигател 1.5кв 1400об/мин. Без да съм пипал в настройките подвързано всичко потенциометъра показва от 0 до 53. Пускане и спиране от L1 или L2 според желаната посока. Всичко точно работи.
Въпроси 1. При изключване от L1 / L2 спира много бързо. Електромотора няма спирачка. Явно го прави регулатора. Това вредно ли е?
2. Има ли в настройките опция да показва обороти вместо това от 0 до 53? Дори не знам защо е 53, ако са херца защо не са до 50?
3. Намерих в нета ръководството, но всичко е като за специалисти и не можах да се ориентирам поне кои параметри да проверя дали са наред.
moimoimoi - майстор
от параметър dEC настройваш времето за спиране,стандартно е 3 секунди ,може да го увеличиш примерно на 8 секунди

a с бутона ENT може да се промени вместо честотата да ти показва оборотите на двигателя,дисплея трябва да се настрой да показва параметър SPd.
ako правилно съм разбрал натискаш два пъти ENT и после със стрелките търсиш SPd и пак ENT веднъж
estorm - специалист
Благодаря, с менюто почти се оправям просто не мога да разбера къде какви стойности да задам. В ръководствота които намерих са вкарани всички модели и има толкова много вариации, че се сбърках а точно тези които изписва някои липсват.
Последна промяна от estorm на чет фев 10, 2022 10:35 am, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
Има преводи на руски на алтиварите.Достатъчно добре ще те ориентират за бейсик настройките.И ако ти трябва за прецизна настройка на оборотите и безпроблемна работа си вземи качествения потенциометър ,другия е майтап.
Добре е да ползваш екраниран кабел(заземява се понякога само от едната страна защо незнам) .... инвертор двигател.
estorm - специалист
Имам 4 главни менюта със съответните настройки.
1. SET ( ACC, dEC, LSP, HSP, ItH, UFr, SLP, FLG, IdC, tdc, JPF, SP2, SP3, tLS.)
2. drC ( UnC, FrS, tUn, tFr, UFt, brA, Frt, SFr, nrd, Atr, OPL, StP, FLr, drn, SdS, FCS )
3. I-O ( tCC, L12, L13, L14, AIC, CrL, CrH, AO, AOt, r2, Add, bdr )
4. SUP ( FrH, rFr, SPd, LCr, OPr, ULn, tHr, tHd, LFt, CPU, COd, ----)
Дадох му фабрични. Работи. Като гледам май няма какво да пипам повече. Вече спира по плавно. Какъв е хубавия потенциометър? Сега е с някакъв обикновен просто да има.
Последна промяна от estorm на чет фев 10, 2022 4:06 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "въпрос за честотен регулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: